Het ministerie van Justitie en Politie (Juspol) heeft vijftien nieuwe voertuigen ontvangen ter versterking van de nationale veiligheid. De officiële overdracht vond vandaag plaats op het terrein van het ministerie van Openbare Werken (OW) aan de Duisburglaan. OW-minister Riad Nurmohamed droeg de voertuigen over aan Bieswadath Somai, directeur Operationele Diensten bij Juspol.
Minister Nurmohamed benadrukte in zijn toespraak dat president Chan Santokhi had aangegeven dat de veiligheidsdiensten dringend versterkt moesten worden vanwege de toenemende criminaliteit. In dit kader werd een eerste aanbesteding gedaan ter waarde van US$ 3 miljoen, waarmee ongeveer 150 voertuigen kunnen worden aangeschaft. Daarnaast is een tweede aanbesteding van nog eens US$ 3 miljoen goedgekeurd voor de aankoop van honderd extra voertuigen, waaronder bussen en gespecialiseerde eenheden.
Enkele politievoertuigen. Foto: CDS
Vanwege de acute behoefte is gekozen voor tweedehands voertuigen, die direct beschikbaar zijn en waarvan onderdelen eenvoudig te verkrijgen zijn. Directeur Somai gaf aan dat het ministerie lange tijd te kampen had met een tekort aan voertuigen, wat de werkzaamheden van verschillende korpsen bemoeilijkte. Minister Kenneth Amoksi had eerder herhaaldelijk gewezen op het verouderde wagenpark.
Het politiekorps was als eerste aan de beurt om de nieuwe voertuigen in ontvangst te nemen. Andere eenheden zullen spoedig volgen. De voertuigen worden ingezet voor verkeershandhaving, algemene veiligheidstaken en gespecialiseerde operaties, waaronder missies in het binnenland en moeilijk begaanbare gebieden.
Om ervoor te zorgen dat de voertuigen goed worden onderhouden, vallen ze onder aftersaleservice en worden ze gecontroleerd door de technische dienst. Somai riep tevens op tot extra aandacht voor de wetgeving rondom het gebruik van e-bikes door kinderen, gezien het hoge aantal bromfietsongelukken.
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..
- Inkomsten SWM nog niet op het gewenste niveau..
- KPS voert Operatie Blitz uit..
- Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC revie…..
- Illegale vissers aangehouden, vergunninghouders betalen fik…..
- Twee Guyanezen aangehouden na drugsinval Ladesmastraat..
- Sollicitaties voor Ordedienst verkiezingen 2025 begonnen..
- OPTSU wordt sterke optie voor Surinaamse kiezers..
- Guyanese vissers opereerden met vervallen vergunningen derd…..
- Kinderen Mytylschool volgen spoken word en dansworkshops..
- Verzoek invrijheidstelling Jongaman in strafzaak Bordo afge…..
- DA’91 slaat alarm: ‘Onze soevereiniteit staat op het sp…..
- Politiebureau Nieuwe Haven vernoemd naar inspecteur Herman …..