Het ministerie van Justitie en Politie (Juspol) heeft vijftien nieuwe voertuigen ontvangen ter versterking van de nationale veiligheid. De officiële overdracht vond vandaag plaats op het terrein van het ministerie van Openbare Werken (OW) aan de Duisburglaan. OW-minister Riad Nurmohamed droeg de voertuigen over aan Bieswadath Somai, directeur Operationele Diensten bij Juspol.
Minister Nurmohamed benadrukte in zijn toespraak dat president Chan Santokhi had aangegeven dat de veiligheidsdiensten dringend versterkt moesten worden vanwege de toenemende criminaliteit. In dit kader werd een eerste aanbesteding gedaan ter waarde van US$ 3 miljoen, waarmee ongeveer 150 voertuigen kunnen worden aangeschaft. Daarnaast is een tweede aanbesteding van nog eens US$ 3 miljoen goedgekeurd voor de aankoop van honderd extra voertuigen, waaronder bussen en gespecialiseerde eenheden.
Enkele politievoertuigen. Foto: CDS
Vanwege de acute behoefte is gekozen voor tweedehands voertuigen, die direct beschikbaar zijn en waarvan onderdelen eenvoudig te verkrijgen zijn. Directeur Somai gaf aan dat het ministerie lange tijd te kampen had met een tekort aan voertuigen, wat de werkzaamheden van verschillende korpsen bemoeilijkte. Minister Kenneth Amoksi had eerder herhaaldelijk gewezen op het verouderde wagenpark.
Het politiekorps was als eerste aan de beurt om de nieuwe voertuigen in ontvangst te nemen. Andere eenheden zullen spoedig volgen. De voertuigen worden ingezet voor verkeershandhaving, algemene veiligheidstaken en gespecialiseerde operaties, waaronder missies in het binnenland en moeilijk begaanbare gebieden.
Om ervoor te zorgen dat de voertuigen goed worden onderhouden, vallen ze onder aftersaleservice en worden ze gecontroleerd door de technische dienst. Somai riep tevens op tot extra aandacht voor de wetgeving rondom het gebruik van e-bikes door kinderen, gezien het hoge aantal bromfietsongelukken.
- Trump zegt dat Zelensky snel moet handelen voor vrede..
- OBS dient petitie in bij Brunswijk vanwege betalingsachters…..
- VN-secretaris-generaal Guterres spreekt Caricom-staatshoofd…..
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Bijeen..
- Regering ondersteunt duurzame bouw met bamboe..
- Politiebureau Nieuwe Haven, vernoemd naar “Herman E. Goodin…..
- Regering neemt besluiten met betrekking tot het bestrijden …..
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..