Het ministerie van Justitie en Politie (Juspol) heeft vijftien nieuwe voertuigen ontvangen ter versterking van de nationale veiligheid. De officiële overdracht vond vandaag plaats op het terrein van het ministerie van Openbare Werken (OW) aan de Duisburglaan. OW-minister Riad Nurmohamed droeg de voertuigen over aan Bieswadath Somai, directeur Operationele Diensten bij Juspol.
Minister Nurmohamed benadrukte in zijn toespraak dat president Chan Santokhi had aangegeven dat de veiligheidsdiensten dringend versterkt moesten worden vanwege de toenemende criminaliteit. In dit kader werd een eerste aanbesteding gedaan ter waarde van US$ 3 miljoen, waarmee ongeveer 150 voertuigen kunnen worden aangeschaft. Daarnaast is een tweede aanbesteding van nog eens US$ 3 miljoen goedgekeurd voor de aankoop van honderd extra voertuigen, waaronder bussen en gespecialiseerde eenheden.
Enkele politievoertuigen. Foto: CDS
Vanwege de acute behoefte is gekozen voor tweedehands voertuigen, die direct beschikbaar zijn en waarvan onderdelen eenvoudig te verkrijgen zijn. Directeur Somai gaf aan dat het ministerie lange tijd te kampen had met een tekort aan voertuigen, wat de werkzaamheden van verschillende korpsen bemoeilijkte. Minister Kenneth Amoksi had eerder herhaaldelijk gewezen op het verouderde wagenpark.
Het politiekorps was als eerste aan de beurt om de nieuwe voertuigen in ontvangst te nemen. Andere eenheden zullen spoedig volgen. De voertuigen worden ingezet voor verkeershandhaving, algemene veiligheidstaken en gespecialiseerde operaties, waaronder missies in het binnenland en moeilijk begaanbare gebieden.
Om ervoor te zorgen dat de voertuigen goed worden onderhouden, vallen ze onder aftersaleservice en worden ze gecontroleerd door de technische dienst. Somai riep tevens op tot extra aandacht voor de wetgeving rondom het gebruik van e-bikes door kinderen, gezien het hoge aantal bromfietsongelukken.
- Regering stuurt nota van wijziging naar DNA rond grondenrec…..
- Onafhankelijk Kiesbureau kampt met financiële uitdagingen..
- BEP kiest voor samenwerking na verkiezingsuitslag..
- MIGRATIESTROMEN IN VERHOOGDE VERSNELLING..
- Verspreide onweersbuien in de middag..
- Regering verlengt zittingstermijn governor Roemer met één j…..
- Meteodienst waarschuwt voor winderigheid en windstoten..
- Eersteklassers Lyzecks stoppen opmars Yelyco 2..
- Trump heeft openlijke kritiek op Zelensky en noemt hem een …..
- Nog uitdagingen voor partijen na registratie bij CHS..
- Diverse dringende besluiten goedgekeurd tijdens regeringsra…..
- Registratie politieke partijen is begonnen..
- Somohardjo kondigt enkele ‘bommen’ aan..
- Maurice Roemer mag jaar langer door als governor Centrale B…..
- Column: Kop op, Issam Asinga!..
- NDP presenteert verkiezingsprogramma 2025-2030 in Ocer..
- President Santokhi aangekomen in Barbados..
- Slechts 16,07 procent kustvlakte checkt kiezerslijsten..
- Minister Amoksi bezorgd over explosieve stijging overuren b…..
- Het pensioenstelsel van Suriname:..
- VSB organiseert discussieavond over goed bestuur en duurzam…..