Het ministerie van Volksgezondheid is op dinsdag 18 februari geïnformeerd door de Nationale Bloedbank dat zij momenteel niet in staat is bloedproducten te screenen op de ziekte van Chagas en het HTLV-virus vanwege bijzondere omstandigheden. In overleg met de Guyanese autoriteiten is direct besloten om bloedsamples naar een laboratorium in Guyana te sturen voor de benodigde tests.
Dankzij deze samenwerking kan de reguliere zorgverlening in de ziekenhuizen sneller worden hervat zodra de resultaten bekend zijn. Tegelijkertijd hebben het ministerie van Volksgezondheid en de bloedbank onmiddellijk naar aanvullende oplossingen gezocht om deze overmachtssituatie op te lossen.
In de ziekenhuizen hebben de medische directies in overleg met de specialisten besloten om geplande operaties, waarbij bloedtransfusies nodig zouden kunnen zijn, uit te stellen totdat alle bloedproducten getest kunnen worden op de genoemde infectieziekten.
De samenwerking met het Guyanese laboratorium blijft doorgaan totdat de benodigde reagentia in Suriname zijn geleverd en de Nationale Bloedbank weer zelfstandig alle tests kan uitvoeren. Het ministerie van Volksgezondheid benadrukt dat de veiligheid van bloed en bloedproducten altijd gewaarborgd moet zijn.
Bloed is een essentiële randvoorwaarde voor medische ingrepen, en het ministerie zal samen met Guyana en alle betrokken partijen in de zorgsector blijven werken aan de veiligheid en kwaliteit van bloedproducten. Het ministerie vraagt begrip voor de ontstane situatie.
- Bravo Kendrick..
- ABOP en BEP onder druk: achterban roept op tot samenwerking…..
- Bijdrage lid VES Mineralenovereenkomst met Chinalco..
- Herbezinning Staatsolie..
- Suriname Herald ontvangt verificatiebadge van Facebook..
- IMPACT TRUMPS BELEID OP EUROPESE COCAÏNEHANDEL..
- TOENAME VERKEERSSLACHTOFFERS..
- Twee jaar na 17 februari: een land in protest, een regering…..
- Goud wint terrein door zwakkere dollar..
- Groene Ontwikkelingsstrategie focust op duurzaamheid en toe…..
- Astrid vernielt woning broer en dreigt deze in brand te ste…..
- De politiek en de NPS..
- IMF-missieleider Guscina: ‘Don’t let politicians divide you…..
- Verdachte beschieting na achtervolging ingerekend..
- 24-jarige jongeman loopt schotverwonding op..
- Abop viert verjaardag met terugkeer van Alice Amafo..
- ROS realiseert projecten met steun van het bedrijfsleven..
- AANGIFTE OF VERZOEK..
- Angelo Hyslop schiet basketballers CLD met vrije worpen naa…..
- Kans op ochtendbuien..
- Streven om BBP van Suriname op te trekken naar USD 50.000 t…..