Het ministerie van Volksgezondheid is op dinsdag 18 februari geïnformeerd door de Nationale Bloedbank dat zij momenteel niet in staat is bloedproducten te screenen op de ziekte van Chagas en het HTLV-virus vanwege bijzondere omstandigheden. In overleg met de Guyanese autoriteiten is direct besloten om bloedsamples naar een laboratorium in Guyana te sturen voor de benodigde tests.
Dankzij deze samenwerking kan de reguliere zorgverlening in de ziekenhuizen sneller worden hervat zodra de resultaten bekend zijn. Tegelijkertijd hebben het ministerie van Volksgezondheid en de bloedbank onmiddellijk naar aanvullende oplossingen gezocht om deze overmachtssituatie op te lossen.
In de ziekenhuizen hebben de medische directies in overleg met de specialisten besloten om geplande operaties, waarbij bloedtransfusies nodig zouden kunnen zijn, uit te stellen totdat alle bloedproducten getest kunnen worden op de genoemde infectieziekten.
De samenwerking met het Guyanese laboratorium blijft doorgaan totdat de benodigde reagentia in Suriname zijn geleverd en de Nationale Bloedbank weer zelfstandig alle tests kan uitvoeren. Het ministerie van Volksgezondheid benadrukt dat de veiligheid van bloed en bloedproducten altijd gewaarborgd moet zijn.
Bloed is een essentiële randvoorwaarde voor medische ingrepen, en het ministerie zal samen met Guyana en alle betrokken partijen in de zorgsector blijven werken aan de veiligheid en kwaliteit van bloedproducten. Het ministerie vraagt begrip voor de ontstane situatie.
- Politieke partijen verrast door strenge CBvS-eisen voor waa…..
- OM Nederland eist 7 jaar tegen Wortel; goud van Brunswijk..
- Elseline Harriette Angeliqe Fa-Si-Oen..
- Truda “Truus” – Mitrasing Sandriman..
- Trude Mitrasing-Sandriman..
- Brunswijk genoemd in Rotterdamse rechtszaak rond luxe-uitga…..
- SV Transvaal wint 4-0 zege van SV Flora..
- Inter Moengotapoe boekt nipte 2-1 overwinning op Leo Victor..
- Oekraïne en Europa buitenspel bij gesprekken VS en Rusland..
- Vette worst en plastic zakken..
- Actiegroep OBS: “Regering speelt een spelletje met ons en d…..
- Trump stuurt onderhandelingsteam voor overleg over beëindig…..
- Ramadhin: Kinderoncologie AZP een mijlpaal..
- Crisis blijft voortsudderen..
- Is de totale staatsschuld niet gestegen tot SRD 122,8 milja…..
- Gödeken:‘ Als goede spelers teams verlaten moet het team ve…..
- Suriname boekt vooruitgang in macro-economische stabiliteit..
- Luisteren: De Sleutel tot Diepe Vriendschap en Groei..
- Ronny Asabina lijsttrekker van de BEP..
- AZP opent kinderoncologie-unit en breidt behandelingsmogeli…..
- ABSURDE EN NONSENS BENADERING..