Het ministerie van Volksgezondheid is op dinsdag 18 februari geïnformeerd door de Nationale Bloedbank dat zij momenteel niet in staat is bloedproducten te screenen op de ziekte van Chagas en het HTLV-virus vanwege bijzondere omstandigheden. In overleg met de Guyanese autoriteiten is direct besloten om bloedsamples naar een laboratorium in Guyana te sturen voor de benodigde tests.
Dankzij deze samenwerking kan de reguliere zorgverlening in de ziekenhuizen sneller worden hervat zodra de resultaten bekend zijn. Tegelijkertijd hebben het ministerie van Volksgezondheid en de bloedbank onmiddellijk naar aanvullende oplossingen gezocht om deze overmachtssituatie op te lossen.
In de ziekenhuizen hebben de medische directies in overleg met de specialisten besloten om geplande operaties, waarbij bloedtransfusies nodig zouden kunnen zijn, uit te stellen totdat alle bloedproducten getest kunnen worden op de genoemde infectieziekten.
De samenwerking met het Guyanese laboratorium blijft doorgaan totdat de benodigde reagentia in Suriname zijn geleverd en de Nationale Bloedbank weer zelfstandig alle tests kan uitvoeren. Het ministerie van Volksgezondheid benadrukt dat de veiligheid van bloed en bloedproducten altijd gewaarborgd moet zijn.
Bloed is een essentiële randvoorwaarde voor medische ingrepen, en het ministerie zal samen met Guyana en alle betrokken partijen in de zorgsector blijven werken aan de veiligheid en kwaliteit van bloedproducten. Het ministerie vraagt begrip voor de ontstane situatie.
- Look who’s talking; kakelaar Gajadien, heb je je vermogen a…..
- BEWUST GEBREK AAN CIJFERS..
- VERKIEZINGSPRAAT OF WERKELIJKE VERANDERING?..
- Komt het nog goed met Suriname?..
- Natasja Annelies Sabajo..
- Voorbeeldig..
- Voetbal Wedstrijden van 16 Februari 2025..
- Trump Over Poetin: “Hij Wil Er Een Einde Aan Maken”..
- Ribbe voor de rechter na steekpartij op ex-vriend vriendin..
- VHP-Nederland pleit voor zorgvuldige aanpak oliesector..
- Transvaal verlengt perfecte start..
- POLITIEKE CRISIS OF VERKIEZINGSSTRATEGIE?..
- Dinsdag wegomlegging Havenlaan Zuid..
- Brandweermannen gewond bij blussen brand woning/meubelbedri…..
- Ramadhin reageert fel op beschuldigingen van Amzad Abdoel..
- Parmessar wijst op kansen en uitdagingen bij overeenkomst m…..
- HISTORISCHE LEEGVERKOOP SURINAAMSE GROND..
- VHP ENIGE OPTIE OP 25 MEI?..
- Jack Uden onderscheiden door Satya Dharma..
- Grens..
- Bewoners Alkmaar krijgen binnenkort schoon drinkwater..