Op het Ewald P. Meyer Lyceum 2 vond gisteren een bijzondere ceremonie plaats: de officiële overhandiging van een reeks anti-tabak posters, ontworpen door studenten van het schooljaar 2022-2023. Deze creatieve en bewustmakende posters zijn ontwikkeld in het kader van het SADD-programma (Students Against Destructive Decisions), ter ere van Wereld Anti-Tabak Dag.
SADD is een internationaal peer-to-peer educatie- en preventieprogramma dat jongeren stimuleert om verantwoorde keuzes te maken en zich bewust te worden van de schadelijke gevolgen van destructief gedrag, zoals roken, alcohol- en drugsgebruik, pesten en risicovol gedrag in het verkeer. Via educatie, campagnes en leiderschapsontwikkeling leren jongeren om hun levensvaardigheden te versterken en positieve invloeden te zijn binnen hun gemeenschap.
De overhandiging werd mogelijk gemaakt dankzij een samenwerking tussen het Ewald P. Meyer Lyceum 2, de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), het ministerie van Volksgezondheid en de Basic Life Skills Education van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. De posters, met krachtige anti-rookboodschappen, zullen een prominente plek krijgen binnen de schoolgebouwen, waar ze dagelijks leerlingen en medewerkers herinneren aan het belang van een rookvrije leefomgeving.
Wereld Anti-Tabak Dag, jaarlijks georganiseerd op 31 mei, richt zich wereldwijd op het vergroten van de bewustwording rond de gevaren van tabaksgebruik. Door de inzet van de studenten en de betrokken organisaties, draagt deze actie bij aan een langdurige impact op de gezondheid en het welzijn van de jongeren op school.
Met deze stap onderstreept het Ewald P. Meyer Lyceum 2 haar voortdurende toewijding aan preventie, gezondheid en het bevorderen van een rookvrije generatie. De school blijft zich inzetten om haar leerlingen te begeleiden naar een gezonde toekomst, waarin zij bewuste, positieve keuzes maken voor zichzelf en hun omgeving.
- Culturele Unie Suriname roept op tot eenheid: “Onze vrijhei…..
- OM eist 30 jaar celstraf voor moord en wegmaken lijk..
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst..
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Surina…..
- Santokhi op 1 juli: reflecteren op verleden om eenheid en h…..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert digitaal portaal voor v…..
- Suriname introduceert digitale PSA-kaart voor personen van …..
- Onderzoek naar Drents slavernijverleden afgerond..
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwer…..