Op het Ewald P. Meyer Lyceum 2 vond gisteren een bijzondere ceremonie plaats: de officiële overhandiging van een reeks anti-tabak posters, ontworpen door studenten van het schooljaar 2022-2023. Deze creatieve en bewustmakende posters zijn ontwikkeld in het kader van het SADD-programma (Students Against Destructive Decisions), ter ere van Wereld Anti-Tabak Dag.
SADD is een internationaal peer-to-peer educatie- en preventieprogramma dat jongeren stimuleert om verantwoorde keuzes te maken en zich bewust te worden van de schadelijke gevolgen van destructief gedrag, zoals roken, alcohol- en drugsgebruik, pesten en risicovol gedrag in het verkeer. Via educatie, campagnes en leiderschapsontwikkeling leren jongeren om hun levensvaardigheden te versterken en positieve invloeden te zijn binnen hun gemeenschap.
De overhandiging werd mogelijk gemaakt dankzij een samenwerking tussen het Ewald P. Meyer Lyceum 2, de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), het ministerie van Volksgezondheid en de Basic Life Skills Education van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. De posters, met krachtige anti-rookboodschappen, zullen een prominente plek krijgen binnen de schoolgebouwen, waar ze dagelijks leerlingen en medewerkers herinneren aan het belang van een rookvrije leefomgeving.
Wereld Anti-Tabak Dag, jaarlijks georganiseerd op 31 mei, richt zich wereldwijd op het vergroten van de bewustwording rond de gevaren van tabaksgebruik. Door de inzet van de studenten en de betrokken organisaties, draagt deze actie bij aan een langdurige impact op de gezondheid en het welzijn van de jongeren op school.
Met deze stap onderstreept het Ewald P. Meyer Lyceum 2 haar voortdurende toewijding aan preventie, gezondheid en het bevorderen van een rookvrije generatie. De school blijft zich inzetten om haar leerlingen te begeleiden naar een gezonde toekomst, waarin zij bewuste, positieve keuzes maken voor zichzelf en hun omgeving.
- Nieuwe aanhouding in spraakmakende goudroof Sun Parklaan..
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden..
- VHP beslist later vandaag als kandidaten worden ingediend..
- ‘Lakhisaran wijdde zijn leven aan de publieke dienst en rec…..
- Juspol-directeur Sharma Lakhisaran gisteravond overleden..
- 34 DNA-leden steunen kandidatuur Simons en Rusland voor hoo…..
- Brunswijk: ‘Als ik heb gewonnen, kan niemand mij weghalen a…..
- Kwamalasamutu ontvangt mobiele zaagmachine..
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland..
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp..
- Man mishandelt en bedreigt zijn partner met bierfles..
- Simons en Rusland voorgedragen als kandidaten voor presiden…..
- Vier jaar cel voor ontvoerder van militair Rodney Cairo..
- John Emile Stuger..
- Schietschijven en bommen..
- Waka Tjopu herenigd in Readytex Art Gallery..
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-ti…..
- Waka Tjopu: Echoes of a Movement opent bij Readytex Art Gal…..
- Maranathakoor Manspasieconcert 2025..
- 597Netwerken: Fu rust en vrede…..
- Jongeren leiden Tak Tangi 2025: NAKS roept op tot bewustwor…..