Op het Ewald P. Meyer Lyceum 2 vond gisteren een bijzondere ceremonie plaats: de officiële overhandiging van een reeks anti-tabak posters, ontworpen door studenten van het schooljaar 2022-2023. Deze creatieve en bewustmakende posters zijn ontwikkeld in het kader van het SADD-programma (Students Against Destructive Decisions), ter ere van Wereld Anti-Tabak Dag.
SADD is een internationaal peer-to-peer educatie- en preventieprogramma dat jongeren stimuleert om verantwoorde keuzes te maken en zich bewust te worden van de schadelijke gevolgen van destructief gedrag, zoals roken, alcohol- en drugsgebruik, pesten en risicovol gedrag in het verkeer. Via educatie, campagnes en leiderschapsontwikkeling leren jongeren om hun levensvaardigheden te versterken en positieve invloeden te zijn binnen hun gemeenschap.
De overhandiging werd mogelijk gemaakt dankzij een samenwerking tussen het Ewald P. Meyer Lyceum 2, de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO), het ministerie van Volksgezondheid en de Basic Life Skills Education van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. De posters, met krachtige anti-rookboodschappen, zullen een prominente plek krijgen binnen de schoolgebouwen, waar ze dagelijks leerlingen en medewerkers herinneren aan het belang van een rookvrije leefomgeving.
Wereld Anti-Tabak Dag, jaarlijks georganiseerd op 31 mei, richt zich wereldwijd op het vergroten van de bewustwording rond de gevaren van tabaksgebruik. Door de inzet van de studenten en de betrokken organisaties, draagt deze actie bij aan een langdurige impact op de gezondheid en het welzijn van de jongeren op school.
Met deze stap onderstreept het Ewald P. Meyer Lyceum 2 haar voortdurende toewijding aan preventie, gezondheid en het bevorderen van een rookvrije generatie. De school blijft zich inzetten om haar leerlingen te begeleiden naar een gezonde toekomst, waarin zij bewuste, positieve keuzes maken voor zichzelf en hun omgeving.
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..
- Tanzaniaanse zanger lanceert nieuwe song in Suriname..
- Jongeren centraal in zesdelige serie slavernijverleden Den …..
- Ori bij viering 162 jaar afschaffing slavernij in Suriname:…..
- Nieuwe aanhouding in spraakmakende goudroof Sun Parklaan..