De discussie over het woord ‘ghetto’ lijkt inmiddels een eigen leven te leiden. Is het een belediging? Is het een realiteit? Is het een stigma? Maar laten we even stilstaan bij de kern van het probleem: niet hoe we het noemen, maar de omstandigheden waarin duizenden Surinamers dagelijks leven.
Achtergestelde buurten, want dat zijn het, worden van generatie op generatie doorgegeven als een erfenis van armoede, achterstallige infrastructuur en een gebrek aan kansen. Mensen leven er opeengepakt, soms met twintig tot dertig personen in één huis. Wegen veranderen bij regen in moerassen, afvoerkanalen bestaan amper, en basisvoorzieningen zoals water, elektriciteit en werkgelegenheid blijven schaars.
Laten we kijken naar Ramgoe, Goede Verwachting, Wintiwai, Pontbuiten, Sunny Point enzovoort. Deze buurten worden vaak als ‘ghetto’ bestempeld, maar het echte probleem is dat ze worden achtergesteld. Overheden komen en gaan, maar de mensen blijven in dezelfde positie. En dan, als de verkiezingen naderen, zien we plots een hele stoet politici die door het water waden, met laarzen aan, breed lachend voor de camera. Plots is er interesse, plots is er medeleven. Maar zodra de stembussen sluiten, verdwijnt die aandacht even snel als ze gekomen is.
Het is tijd om te stoppen met discussiëren over labels. Of we het nu een ghetto noemen of een achtergestelde buurt, de situatie blijft schrijnend. Wat nodig is, is structurele verandering: werkgelegenheidsprojecten, infrastructuurverbeteringen, betere huisvesting, kansen voor jongeren – geen verkiezingsbeloften, maar een doorlopend beleid dat mensen vooruithelpt.
Dus laten we ophouden met discussiëren over woorden en beginnen met het oplossen van de problemen. Niet alleen wanneer verkiezingen eraan komen, maar nu, vandaag, elke dag opnieuw. Want achtergestelde buurten zijn geen verkiezingsstunts – ze zijn het dagelijkse leven van duizenden mensen. En dat moet veranderen.
Jerrel Harderwijk
- STVS-directeur dringt aan op onderzoek naar overheidssubsid…..
- UFC-vechters beamen verfdamp-klachten ‘Bigi Boy’..
- Ramdin roept diaspora op tot samenwerking en investeringen..
- Directeur STVS wil CLAD onderzoek over subsidiebedragen..
- Landvreugd: Ik ben onschuldig; blijft minister..
- Ex-vp Adhin: ‘Voor president Santokhi ben ik staatsvijand n…..
- Santokhi ziet nog geen aanleiding om Landvreugd thuis te ze…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7.337..
- Boksteen: Paramaribo goed voor 20 zetels; Wanica 12..
- Ambtenaren bij STVS eisen uitbetaling van overuren..
- Suriname trekt investeringen aan met vier nieuwe samenwerki…..
- NH bezoekt binnenland voor energieproject Biosweet II..
- Veiligheid op het water opgevoerd in Nickerie en Apoera..
- Volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Livo..
- Basisschool Botopasi kreeg 60 jaar geleden GLO-status..
- Waldi Anches in polepositie veteranen damkampioenschap..
- Karateka’s in startblokken voor ABC-toernooi..
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..