De discussie over het woord ‘ghetto’ lijkt inmiddels een eigen leven te leiden. Is het een belediging? Is het een realiteit? Is het een stigma? Maar laten we even stilstaan bij de kern van het probleem: niet hoe we het noemen, maar de omstandigheden waarin duizenden Surinamers dagelijks leven.
Achtergestelde buurten, want dat zijn het, worden van generatie op generatie doorgegeven als een erfenis van armoede, achterstallige infrastructuur en een gebrek aan kansen. Mensen leven er opeengepakt, soms met twintig tot dertig personen in één huis. Wegen veranderen bij regen in moerassen, afvoerkanalen bestaan amper, en basisvoorzieningen zoals water, elektriciteit en werkgelegenheid blijven schaars.
Laten we kijken naar Ramgoe, Goede Verwachting, Wintiwai, Pontbuiten, Sunny Point enzovoort. Deze buurten worden vaak als ‘ghetto’ bestempeld, maar het echte probleem is dat ze worden achtergesteld. Overheden komen en gaan, maar de mensen blijven in dezelfde positie. En dan, als de verkiezingen naderen, zien we plots een hele stoet politici die door het water waden, met laarzen aan, breed lachend voor de camera. Plots is er interesse, plots is er medeleven. Maar zodra de stembussen sluiten, verdwijnt die aandacht even snel als ze gekomen is.
Het is tijd om te stoppen met discussiëren over labels. Of we het nu een ghetto noemen of een achtergestelde buurt, de situatie blijft schrijnend. Wat nodig is, is structurele verandering: werkgelegenheidsprojecten, infrastructuurverbeteringen, betere huisvesting, kansen voor jongeren – geen verkiezingsbeloften, maar een doorlopend beleid dat mensen vooruithelpt.
Dus laten we ophouden met discussiëren over woorden en beginnen met het oplossen van de problemen. Niet alleen wanneer verkiezingen eraan komen, maar nu, vandaag, elke dag opnieuw. Want achtergestelde buurten zijn geen verkiezingsstunts – ze zijn het dagelijkse leven van duizenden mensen. En dat moet veranderen.
Jerrel Harderwijk
- Zitbanken dijk Coronie vernield en omgeving vervuild..
- ‘Mensen die kritiek hebben op voedelpakketten moeten die ni…..
- Klaaskreek klaar voor viering Tap Yari 2025..
- Bosbedekking Suriname momenteel op 92,6 procent..
- Marcelo, voormalig aanvoerder van Real Madrid en Brazilië, …..
- Adhin: ‘streven naar betere rechterlijke macht heeft niets …..
- Brunswijk: “Verkiezingen moeten goed gepland worden”..
- TotalEnergies: Eén miljoen veilige werkuren behaald in Gran…..
- 73 personen ontvangen MAS-certificaat en -vaarbewijs..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Brunswijk: ‘niks aan de hand bij perceel aanvraag van minis…..
- Vp Brunswijk garandeert tijdige verkiezingen, met of zonder…..
- Het ‘RVI-sprookje’ van Santokhi wordt nog gekker..
- ‘Mogelijke toename inbraken als gevolg van brandstoftekort …..
- Kuldipsingh: ‘Ik ben geen minister die slechts beloftes doe…..
- LVV garandeert watervoorziening padieboeren..
- Trump: Israël zal Gaza na gevechten overdragen..
- Vermogensregistratie voor publieksfunctionarissen uitgestel…..
- Martelaar Sayyed Hassan Nasrallah over het Amerikaanse best…..
- MAS stoomt nieuwe bestuurders klaar voor Surinaamse wateren..
- Wet Ruimtelijke Ordening hoogst noodzakelijk..