De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft op dinsdag 6 mei 2025 een groep cursisten van de vakopleidingen Koeltechniek en GAWASA gecertificeerd. De cursisten volgden de avondopleiding, een traject dat met name populair is onder werkenden die zich naast hun baan verder willen ontwikkelen.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) wees op het belang van vakscholing voor mensen die reeds werkzaam zijn op de arbeidsmarkt. Het aanleren of bijspijkeren van vakkennis stelt hen in staat om verder te groeien binnen hun loopbaan. De bewindsman complimenteerde de cursisten met hun investering in eigen ontwikkeling en feliciteerde hen met het succesvol afronden van hun opleiding.
Hij erkende dat het combineren van werk en studie veel inzet vraagt en sprak zijn waardering uit voor hun doorzettingsvermogen. Mac Andrew riep de afgestudeerden op om als ware SAO-ambassadeurs te fungeren en in de praktijk altijd kwaliteit en veiligheid centraal te stellen. Aan de deelnemers van de GAWASA-opleiding benadrukte hij dat het SAO-certificaat een vereiste is voor installateurs die werkzaam willen zijn bij de Surinaamse Waterleiding Maatschappij (SWM).
Ook Naomi Esajas-Friperson, voorzitter van de Raad van Toezicht van SAO, en Joyce Lapar, directeur van SAO, spraken tijdens de uitreikingsceremonie. Esajas-Friperson benadrukte de noodzaak van permanente scholing in een wereld die voortdurend verandert. Lapar onderstreepte het belang van kwalitatieve vaktrainingen als fundament voor een sterke en dynamische arbeidsmarkt.
De vakopleidingen Koeltechniek en GAWASA bieden deelnemers de mogelijkheid om praktische en direct inzetbare vaardigheden op te doen die essentieel zijn in sectoren met een toenemende vraag naar technische vakbekwaamheid. Voor werkenden vormt de avondopleiding bovendien een flexibele route naar carrièreverbetering zonder hun huidige baan op te geven.
- Natio-spelmaker Pherai promoveert met HSV naar Bundesliga..
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten..
- 𝘽𝙚𝙚𝙡𝙙𝙢𝙖𝙩𝙚𝙧𝙞𝙖𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 𝙥𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙤𝙥𝙩𝙧𝙚𝙙𝙚𝙣 𝙗𝙚𝙩𝙧𝙚𝙛𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙚𝙫𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 20…..
- Wet Arbeidsbescherming Gezin wordt geëvalueerd..
- Goudruzie mondt uit in schietpartij in Koffiekamp..
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties..
- Mooie mensen..
- Staat negeert vonnis rechter: advocaat dreigt met beslagleg…..
- President Santokhi in dialoog tijdens driedaagse meet-and-g…..
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..
- VIDS-project ondersteunt strijd voor erkenning inheemse lan…..
- KPS rondt training ordedienstleden af..
- Tweesporen sport beleid..
- Trump haalt uit naar Democratische kritiek op Qatarees vlie…..
- Mathoera: “Eenheid van Suriname mag nooit op het spel worde…..
- Jongeman aangehouden na vermissing van minderjarig meisje..
- Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen..
- NPS distantieert zich van Stichting Bondru-campagne..
- Djelissa Bow gekroond tot Sa’Ndyuka Uma 2025: ‘ik heb er ge…..
- Spoedoverleg over beleidscrisis bij TCT: minister Ramsaran …..
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase..