De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft op dinsdag 6 mei 2025 een groep cursisten van de vakopleidingen Koeltechniek en GAWASA gecertificeerd. De cursisten volgden de avondopleiding, een traject dat met name populair is onder werkenden die zich naast hun baan verder willen ontwikkelen.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) wees op het belang van vakscholing voor mensen die reeds werkzaam zijn op de arbeidsmarkt. Het aanleren of bijspijkeren van vakkennis stelt hen in staat om verder te groeien binnen hun loopbaan. De bewindsman complimenteerde de cursisten met hun investering in eigen ontwikkeling en feliciteerde hen met het succesvol afronden van hun opleiding.
Hij erkende dat het combineren van werk en studie veel inzet vraagt en sprak zijn waardering uit voor hun doorzettingsvermogen. Mac Andrew riep de afgestudeerden op om als ware SAO-ambassadeurs te fungeren en in de praktijk altijd kwaliteit en veiligheid centraal te stellen. Aan de deelnemers van de GAWASA-opleiding benadrukte hij dat het SAO-certificaat een vereiste is voor installateurs die werkzaam willen zijn bij de Surinaamse Waterleiding Maatschappij (SWM).
Ook Naomi Esajas-Friperson, voorzitter van de Raad van Toezicht van SAO, en Joyce Lapar, directeur van SAO, spraken tijdens de uitreikingsceremonie. Esajas-Friperson benadrukte de noodzaak van permanente scholing in een wereld die voortdurend verandert. Lapar onderstreepte het belang van kwalitatieve vaktrainingen als fundament voor een sterke en dynamische arbeidsmarkt.
De vakopleidingen Koeltechniek en GAWASA bieden deelnemers de mogelijkheid om praktische en direct inzetbare vaardigheden op te doen die essentieel zijn in sectoren met een toenemende vraag naar technische vakbekwaamheid. Voor werkenden vormt de avondopleiding bovendien een flexibele route naar carrièreverbetering zonder hun huidige baan op te geven.
- Schietpartij in Koffiekamp: Gouddelver gewond, dader voortv…..
- Regering besluit: gratis menstruatieproducten voor alle mei…..
- Gerenoveerde RGD-polikliniek Tijgerkreek officieel opgeleve…..
- Voorlichting over stemproces voor kwetsbare groepen van sta…..
- ERFENIS WIJDENBOSCH..
- Respect voor alle moeders..
- Overdaad..
- SAO en Self Reliance starten leertraject voor vakmensen in …..
- President brengt ode aan moeders..
- Wereldkampioenen naar Suriname voor aftrap Salsuri 2025..
- Gewapende overval in woning aan de Mawakaboweg..
- Transvaal in slotseconden naast Robinhood..
- My Health-app geeft burgers toegang tot eigen medisch dossi…..
- Transvaal in slotseconden langs Robinhood..
- India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand..
- Maya de Lacoste: ‘Een moeder is alles voor een kind’..
- Familieconflict tussen tante en nichtje eindigt op politieb…..
- Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedrag…..
- CHAN PROBEERT OOK JONGEREN TE STRIKKEN..
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen..
- Afgerond Makandra-project moet exportpositie Suriname verst…..