De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft op dinsdag 6 mei 2025 een groep cursisten van de vakopleidingen Koeltechniek en GAWASA gecertificeerd. De cursisten volgden de avondopleiding, een traject dat met name populair is onder werkenden die zich naast hun baan verder willen ontwikkelen.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) wees op het belang van vakscholing voor mensen die reeds werkzaam zijn op de arbeidsmarkt. Het aanleren of bijspijkeren van vakkennis stelt hen in staat om verder te groeien binnen hun loopbaan. De bewindsman complimenteerde de cursisten met hun investering in eigen ontwikkeling en feliciteerde hen met het succesvol afronden van hun opleiding.
Hij erkende dat het combineren van werk en studie veel inzet vraagt en sprak zijn waardering uit voor hun doorzettingsvermogen. Mac Andrew riep de afgestudeerden op om als ware SAO-ambassadeurs te fungeren en in de praktijk altijd kwaliteit en veiligheid centraal te stellen. Aan de deelnemers van de GAWASA-opleiding benadrukte hij dat het SAO-certificaat een vereiste is voor installateurs die werkzaam willen zijn bij de Surinaamse Waterleiding Maatschappij (SWM).
Ook Naomi Esajas-Friperson, voorzitter van de Raad van Toezicht van SAO, en Joyce Lapar, directeur van SAO, spraken tijdens de uitreikingsceremonie. Esajas-Friperson benadrukte de noodzaak van permanente scholing in een wereld die voortdurend verandert. Lapar onderstreepte het belang van kwalitatieve vaktrainingen als fundament voor een sterke en dynamische arbeidsmarkt.
De vakopleidingen Koeltechniek en GAWASA bieden deelnemers de mogelijkheid om praktische en direct inzetbare vaardigheden op te doen die essentieel zijn in sectoren met een toenemende vraag naar technische vakbekwaamheid. Voor werkenden vormt de avondopleiding bovendien een flexibele route naar carrièreverbetering zonder hun huidige baan op te geven.
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Ara…..
- Politie onderzoekt verdachte verstrekking van 40 oproepings…..
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlagi…..
- Bewoners Esther Stichting geïnformeerd over stemproces..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (1): ‘Er is nauwelijks n…..
- Kapitein van Coeroeni: “President Santokhi behandelt ons al…..
- Politie onderzoekt onregelmatigheden bij verstrekking oproe…..
- Staatsbegrafenis gewezen president Jules Albert Wijdenbosch..
- Ex-vriendin steekt ex vriend..
- SPWE rondt training Basis Ondernemerschap succesvol af..
- Oplevering nieuw gebouw campus village betekent geen uitbre…..
- Akiemboto daagt Brunswijk uit voor nationaal debat..
- Baasaron gaf Bondru toestemming om foto te gebruiken voor b…..
- Para-plantages protesteren tegen bezoek president Santokhi..
- Wereldwijde beurzen schieten omhoog na tariefverlaging VS e…..
- Animatieprogramma ‘Mi tori’: Over identiteit en het durven …..