PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi heeft recent een nieuw clusterteam van ministers ingesteld, onder leiding van minister Albert Ramdin, met als doel een structurele oplossing te vinden voor de achterstanden in de betaling van sociale uitkeringen aan kwetsbare groepen in Boven-Suriname en Sipaliwini.
Tijdens de regeringsraadsvergadering van vrijdag is de president door minister Ines Pane van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) geïnformeerd over de stand van zaken rond deze uitbetalingen. De regering werd eerder dit jaar op de hoogte gesteld van de ontstane achterstanden.ADVERTISEMENT
“De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden”
Het clusterteam, bijgestaan door medewerkers van relevante ministeries, heeft uitbetalingsschema’s opgesteld. Er is afgesproken dat de achterstallige betalingen zullen worden ingelopen. Minister Pane kon dan ook tijdens de vergadering melden dat de eerste stappen zijn gezet om met de inhaalslag te beginnen.ADVERTISEMENT
De financiering van de sociale uitkeringen komt grotendeels uit eigen middelen van de overheid. Een deel is afkomstig uit een project van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), dat in 2024 werd ondertekend. Dit project ondersteunt enerzijds hervormingen van het sociaal stelsel en is anderzijds bestemd voor uitkeringen binnen het sociaal vangnet. Een belangrijk deel van deze middelen wordt ingezet om de betalingsachterstanden in het binnenland weg te werken.
President Santokhi onderstreept het belang van solidariteit en gelijke behandeling van alle burgers, ongeacht hun woongebied. “De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden van ons land,” aldus het staatshoofd.
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..
- Olifantspoten op een schaakbord..
- Voormalig ‘Leraar van het Jaar’ krijgt 30 jaar …..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Ara…..
- Politie onderzoekt verdachte verstrekking van 40 oproepings…..
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlagi…..
- Bewoners Esther Stichting geïnformeerd over stemproces..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (1): ‘Er is nauwelijks n…..
- Kapitein van Coeroeni: “President Santokhi behandelt ons al…..
- Politie onderzoekt onregelmatigheden bij verstrekking oproe…..
- Staatsbegrafenis gewezen president Jules Albert Wijdenbosch..
- Ex-vriendin steekt ex vriend..
- SPWE rondt training Basis Ondernemerschap succesvol af..
- Oplevering nieuw gebouw campus village betekent geen uitbre…..
- Akiemboto daagt Brunswijk uit voor nationaal debat..
- Baasaron gaf Bondru toestemming om foto te gebruiken voor b…..