PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi heeft recent een nieuw clusterteam van ministers ingesteld, onder leiding van minister Albert Ramdin, met als doel een structurele oplossing te vinden voor de achterstanden in de betaling van sociale uitkeringen aan kwetsbare groepen in Boven-Suriname en Sipaliwini.
Tijdens de regeringsraadsvergadering van vrijdag is de president door minister Ines Pane van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) geïnformeerd over de stand van zaken rond deze uitbetalingen. De regering werd eerder dit jaar op de hoogte gesteld van de ontstane achterstanden.ADVERTISEMENT
“De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden”
Het clusterteam, bijgestaan door medewerkers van relevante ministeries, heeft uitbetalingsschema’s opgesteld. Er is afgesproken dat de achterstallige betalingen zullen worden ingelopen. Minister Pane kon dan ook tijdens de vergadering melden dat de eerste stappen zijn gezet om met de inhaalslag te beginnen.ADVERTISEMENT
De financiering van de sociale uitkeringen komt grotendeels uit eigen middelen van de overheid. Een deel is afkomstig uit een project van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), dat in 2024 werd ondertekend. Dit project ondersteunt enerzijds hervormingen van het sociaal stelsel en is anderzijds bestemd voor uitkeringen binnen het sociaal vangnet. Een belangrijk deel van deze middelen wordt ingezet om de betalingsachterstanden in het binnenland weg te werken.
President Santokhi onderstreept het belang van solidariteit en gelijke behandeling van alle burgers, ongeacht hun woongebied. “De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden van ons land,” aldus het staatshoofd.
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..
- Eerbetoon aan onze zorghelden op de Dag der Verpleging..
- Gewapende overval op woning aan Mawakaboweg: bewoners onder…..
- Beeldmateriaal van politieoptreden betreft een geval van 20…..
- Man aangehouden in onderzoek naar verdachte uitreiking opro…..
- Claudia Marica-Redan op Dag der Verpleging: ‘U bent het klo…..
- Natio-spelmaker Pherai promoveert met HSV naar Bundesliga..
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten..
- 𝘽𝙚𝙚𝙡𝙙𝙢𝙖𝙩𝙚𝙧𝙞𝙖𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 𝙥𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙤𝙥𝙩𝙧𝙚𝙙𝙚𝙣 𝙗𝙚𝙩𝙧𝙚𝙛𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙚𝙫𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 20…..
- Wet Arbeidsbescherming Gezin wordt geëvalueerd..
- Goudruzie mondt uit in schietpartij in Koffiekamp..
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties..
- Mooie mensen..
- Staat negeert vonnis rechter: advocaat dreigt met beslagleg…..
- President Santokhi in dialoog tijdens driedaagse meet-and-g…..
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..
- VIDS-project ondersteunt strijd voor erkenning inheemse lan…..
- KPS rondt training ordedienstleden af..
- Tweesporen sport beleid..