PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi heeft recent een nieuw clusterteam van ministers ingesteld, onder leiding van minister Albert Ramdin, met als doel een structurele oplossing te vinden voor de achterstanden in de betaling van sociale uitkeringen aan kwetsbare groepen in Boven-Suriname en Sipaliwini.
Tijdens de regeringsraadsvergadering van vrijdag is de president door minister Ines Pane van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) geïnformeerd over de stand van zaken rond deze uitbetalingen. De regering werd eerder dit jaar op de hoogte gesteld van de ontstane achterstanden.ADVERTISEMENT
“De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden”
Het clusterteam, bijgestaan door medewerkers van relevante ministeries, heeft uitbetalingsschema’s opgesteld. Er is afgesproken dat de achterstallige betalingen zullen worden ingelopen. Minister Pane kon dan ook tijdens de vergadering melden dat de eerste stappen zijn gezet om met de inhaalslag te beginnen.ADVERTISEMENT
De financiering van de sociale uitkeringen komt grotendeels uit eigen middelen van de overheid. Een deel is afkomstig uit een project van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), dat in 2024 werd ondertekend. Dit project ondersteunt enerzijds hervormingen van het sociaal stelsel en is anderzijds bestemd voor uitkeringen binnen het sociaal vangnet. Een belangrijk deel van deze middelen wordt ingezet om de betalingsachterstanden in het binnenland weg te werken.
President Santokhi onderstreept het belang van solidariteit en gelijke behandeling van alle burgers, ongeacht hun woongebied. “De regering is vastberaden om de noden van onze meest kwetsbaren te verlichten. Geen enkele burger mag achterblijven, ook niet in de moeilijk bereikbare gebieden van ons land,” aldus het staatshoofd.
- Senioren ontvangen RVI-certificaten: eerste uitbetaling via…..
- VP is no show bij ‘Meet and Chill with Bigi Bravo’..
- Paus Leo: ‘Alles in het werk’ stellen voor were…..
- OM acht verkrachting bewezen; eist vier jaar tegen voorgang…..
- Volleybalsters Yelyco 2 verrassend op voorsprong in vrouwen…..
- APPS gelanceerd: Burgers kunnen nu nagaan waar zij op 25 me…..
- President Santokhi stelt Presidentiële Werkgroep Ephraimsze…..
- Bakker: “Ik ben nog steeds lid van de NPS” — ontkent betrok…..
- TotalEnergies boekt vooruitgang met eerste offshore olievel…..
- Decentralisatie en rationalisering overheid belangrijkste …..
- Achaibersing blikt terug op ministerschap..
- Algoe: “President has not taken a single security measure i…..
- Nederlandse ambassadeur gastheer sportdag bewoners Bethelja…..
- Slachtoffer met steekverwondingen na ruzie over goud..
- Staatsolie sluit banklening van US$ 1,6 miljard af..
- Staatsolie sluit megadeal van US$ 1,6 miljard voor GranMorg…..
- Senioren en mensen met beperking krijgen als eersten aandee…..
- Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die telkens gehaald’..
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na ongeval nabij Nieuw-…..
- Nurmohamed: ‘Bouw dam Weg naar Zee vertraagd, maar niet sto…..
- Sol Suriname neemt afstand van beschuldigingen en kondigt j…..