Na de verkiezingsuitslag is de VHP meteen aan het werk gegaan, gericht op stabiliteit, rust en wederopbouw van ons democratisch proces. Onze partij doet dit vanuit een verantwoordelijkheidsgevoel naar de samenleving toe, door constructief bij te dragen en de dialoog open te houden met alle relevante actoren.
Wat wij nu echter zien, is een opzettelijke weigering van de NDP—onder leiding van mevrouw Simons—om met de VHP in gesprek te gaan. In plaats van nationaal leiderschap te tonen, lijkt men juist de polarisatie op te zoeken. Dit uit zich onder andere in het verspreiden van vijandige retoriek en het dulden van racistische uitlatingen van aanhangers, wat bijdraagt aan een zorgwekkend klimaat van verdeeldheid.
De VHP heeft nooit de deur gesloten. Vijf jaar geleden was er dagelijks overleg met de toenmalige NDP-leiding in het belang van een vreedzame overgang. Vandaag ontbreekt deze respectvolle toon volledig. In plaats van oplossingen te formuleren, schuift mevrouw Simons de verantwoordelijkheid af op anderen, wat enkel haar onvermogen tot leiderschap onderstreept.
Het wordt steeds duidelijker dat het leiderschap van mevrouw Simons niet gericht is op eenheid of vooruitgang. Dit baart niet alleen de samenleving zorgen, maar ook binnen de gelederen van de NDP wordt haar rol steeds vaker als obstakel gezien. Suriname verdient beter—een leiderschap dat verbindend is, verantwoordelijk handelt en durft te communiceren. De VHP blijft openstaan voor overleg, zoals het altijd heeft gedaan, vanuit de overtuiging dat alleen via dialoog en wederzijds respect echte vooruitgang mogelijk is.
VHP
- CBvS: ‘Onzekerheid op valutamarkt zet koers onder druk’..
- JIT-brigadier aangehouden voor betrokkenheid bij ripdeal..
- ILO roept op tot actie ter bescherming huishoudelijke werke…..
- Prijs puntbrood stijgt naar SRD 6 door kostenstijging bakke…..
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni..
- SAB introduceert officieel handsanitizer middels donatie aa…..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- CBvS waarschuwt voor speculatie: wisselkoersdruk deels gevo…..
- Koorndijk: ‘Strenge local content-regels kunnen corruptie i…..
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond..
- Nemen of niet..
- SEOGS 2025 markeert kantelpunt in Surinames energietoekomst..
- Projectleider Jorrit Beerens: ‘Een coach is nooit uitgeleer…..
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid..
- Eindtoernooi WK-voetbal..
- Euro boven SRD 45 bij cambio’s, dollar stijgt ook..
- Suriname Pageant Collectief opgericht..
- De koers van het wantrouwen..
- Operatie Delta Force: Achttien bromfietsen en één voertuig …..
- Operatie Delta Force en gemengd politieteam treden op tegen…..
- Herdenking 180 jaar Boeroes in Suriname..