Na de verkiezingsuitslag is de VHP meteen aan het werk gegaan, gericht op stabiliteit, rust en wederopbouw van ons democratisch proces. Onze partij doet dit vanuit een verantwoordelijkheidsgevoel naar de samenleving toe, door constructief bij te dragen en de dialoog open te houden met alle relevante actoren.
Wat wij nu echter zien, is een opzettelijke weigering van de NDP—onder leiding van mevrouw Simons—om met de VHP in gesprek te gaan. In plaats van nationaal leiderschap te tonen, lijkt men juist de polarisatie op te zoeken. Dit uit zich onder andere in het verspreiden van vijandige retoriek en het dulden van racistische uitlatingen van aanhangers, wat bijdraagt aan een zorgwekkend klimaat van verdeeldheid.
De VHP heeft nooit de deur gesloten. Vijf jaar geleden was er dagelijks overleg met de toenmalige NDP-leiding in het belang van een vreedzame overgang. Vandaag ontbreekt deze respectvolle toon volledig. In plaats van oplossingen te formuleren, schuift mevrouw Simons de verantwoordelijkheid af op anderen, wat enkel haar onvermogen tot leiderschap onderstreept.
Het wordt steeds duidelijker dat het leiderschap van mevrouw Simons niet gericht is op eenheid of vooruitgang. Dit baart niet alleen de samenleving zorgen, maar ook binnen de gelederen van de NDP wordt haar rol steeds vaker als obstakel gezien. Suriname verdient beter—een leiderschap dat verbindend is, verantwoordelijk handelt en durft te communiceren. De VHP blijft openstaan voor overleg, zoals het altijd heeft gedaan, vanuit de overtuiging dat alleen via dialoog en wederzijds respect echte vooruitgang mogelijk is.
VHP
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..