Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning stelt dat president Chan Santokhi Suriname in aanzienlijk betere staat achterlaat dan waarin hij het land aantrof in 2020. In het radioprogramma Welingelichte Kringen op Radio ABC benadrukte hij dat het land dankzij het gevoerde beleid nu beschikt over meer stabiliteit en toekomstperspectief.
“De enige vraag die er toe doet is: welk Suriname heeft Santokhi aangetroffen, en in welke staat laat hij het land achter? De feiten spreken voor zich,” aldus Raghoebarsing.
Economisch herstel en hervormingen onder regering-SantokhiVolgens de minister heeft de regering onder leiding van president Santokhi moedige keuzes gemaakt om de financiële en economische crisis te keren. “Het financieel verkeer zat volledig vast. Dankzij structurele hervormingen is er weer ruimte ontstaan voor groei, investeringen en stabiliteit.”
Hij benadrukt dat geen enkele eerdere president zoveel energie heeft gestoken in overleg met vakbonden en maatschappelijke organisaties. “Het vereist durf om de zwaarste problemen aan te pakken, en dat is precies wat Santokhi heeft gedaan.”
Sociale zorg nooit eerder zo versterktNaast economische maatregelen wijst Raghoebarsing op forse investeringen in de sociale sector. “Er is nog nooit zoveel geld gegaan naar sociale voorzieningen en kwetsbare groepen. Dat is de verdienste van deze regering.”
De bewindsman stelt dat de kritiek uit bepaalde hoeken ongefundeerd is. “De geschiedenis wordt niet geschreven door holle vaten. Integendeel, zij zal oordelen dat Santokhi een beter land heeft achtergelaten dan hij aantrof.”
Raghoebarsing zal maandagmiddag een persconferentie houden, waarin alle beleidsresultaten en financiële cijfers over de periode 2020-2025 worden gepresenteerd. “We zullen aantonen dat Suriname onder Santokhi vooruit is gegaan, op basis van feiten – niet van meningen.”
De minister besluit dat Santokhi met opgeheven hoofd kan terugkijken op zijn presidentschap. “Hij heeft het land in moeilijkste tijden geleid, en dat met integriteit en vastberadenheid. Hij kan trots door Suriname blijven lopen.”
- A20/DOE/PRO: Het belang van democratische processen in Suri…..
- CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry..
- Fête de la Musique: uitbundige uiting van entertainment..
- Dikan: “Het landelijke evenredigheidsstelsel heeft ons geen…..
- Man maakt zich schuldig aan valsheid in muntspeciën en munt…..
- Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor..
- Cristina Fernández de Kirchner onder huisarrest..
- Wi Tru Sranan faciliteert Sessie ‘Code of Conduct’ met vers…..
- Econoom Girdhari: ‘Stijging wisselkoers mede door onverantw…..
- Gouddelvers Matawai: “Het ziet er somber uit voor ons”..
- Green Heritage Fund Suriname presenteert eerste resultaten …..
- KWEEKVIJVER VAN POLITICI..
- Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien..
- KPS houdt donderdag persconferentie over criminaliteit..
- ‘Duncan Zwakke eindigde in een gehaktmolen’..
- Bondscoach Nahar: ‘Hoge verwachtingen, maar geen druk op 3×…..
- “Ik kan niet weg”: angst en onzekerheid in Teheran..
- Henry Ferdiand (Fred) Wielingen (70) Amsterdam 11-6-2025..
- Clyde Eyck (56) Roozendaal 18-5-2025..
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog…..
- Bilateraal gesprek tussen minster Ramadhin en PAHO-vertegen…..