Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning stelt dat president Chan Santokhi Suriname in aanzienlijk betere staat achterlaat dan waarin hij het land aantrof in 2020. In het radioprogramma Welingelichte Kringen op Radio ABC benadrukte hij dat het land dankzij het gevoerde beleid nu beschikt over meer stabiliteit en toekomstperspectief.
“De enige vraag die er toe doet is: welk Suriname heeft Santokhi aangetroffen, en in welke staat laat hij het land achter? De feiten spreken voor zich,” aldus Raghoebarsing.
Economisch herstel en hervormingen onder regering-SantokhiVolgens de minister heeft de regering onder leiding van president Santokhi moedige keuzes gemaakt om de financiële en economische crisis te keren. “Het financieel verkeer zat volledig vast. Dankzij structurele hervormingen is er weer ruimte ontstaan voor groei, investeringen en stabiliteit.”
Hij benadrukt dat geen enkele eerdere president zoveel energie heeft gestoken in overleg met vakbonden en maatschappelijke organisaties. “Het vereist durf om de zwaarste problemen aan te pakken, en dat is precies wat Santokhi heeft gedaan.”
Sociale zorg nooit eerder zo versterktNaast economische maatregelen wijst Raghoebarsing op forse investeringen in de sociale sector. “Er is nog nooit zoveel geld gegaan naar sociale voorzieningen en kwetsbare groepen. Dat is de verdienste van deze regering.”
De bewindsman stelt dat de kritiek uit bepaalde hoeken ongefundeerd is. “De geschiedenis wordt niet geschreven door holle vaten. Integendeel, zij zal oordelen dat Santokhi een beter land heeft achtergelaten dan hij aantrof.”
Raghoebarsing zal maandagmiddag een persconferentie houden, waarin alle beleidsresultaten en financiële cijfers over de periode 2020-2025 worden gepresenteerd. “We zullen aantonen dat Suriname onder Santokhi vooruit is gegaan, op basis van feiten – niet van meningen.”
De minister besluit dat Santokhi met opgeheven hoofd kan terugkijken op zijn presidentschap. “Hij heeft het land in moeilijkste tijden geleid, en dat met integriteit en vastberadenheid. Hij kan trots door Suriname blijven lopen.”
- John Kenneth Maria Muller..
- ‘De Grote Boom’ fototentoonstelling brengt huidige generati…..
- Iran overweegt afsluiting Straat van Hormuz: risico op were…..
- VS beschikt over 13.600 kilo zware bunker-buster voor mogel…..
- Opnieuw explosie bij SpaceX: Starship gaat in vlammen op ti…..
- Drugszaak SLM gaat op 13 augustus verder met pleidooi..
- Poppetjes in de poppenkast..
- “President bevoordeelt partijloyalisten”..
- Minister Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger dr. Yafflo voer…..
- WIE BEWAAKT ONS VAN DE WAAKHONDEN?..
- Steun US$ 71,30 per kliniek moet digitalisering versnellen..
- Grootste Amerikaanse delegatie ooit aanwezig op SEOGS..
- Knack Music geeft traditionele Javaanse beats een moderne t…..
- Goudroof Sun Parklaan onthult duister complot..
- Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in …..
- King: “Nieuw kiesstelsel biedt ruimte, maar kiezers blijven…..
- Oud-president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- ‘Havenproject Dordt moet economische motor worden van Comme…..
- NDP-voorzitter Simons: Samenleving goed voorbereiden op oli…..
- ‘Geen alternatief voor inkomsten uit kleinschalige goudsect…..
- GranMorgu-project op koers: Eerste olieproductie in 2028..