Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning stelt dat president Chan Santokhi Suriname in aanzienlijk betere staat achterlaat dan waarin hij het land aantrof in 2020. In het radioprogramma Welingelichte Kringen op Radio ABC benadrukte hij dat het land dankzij het gevoerde beleid nu beschikt over meer stabiliteit en toekomstperspectief.
“De enige vraag die er toe doet is: welk Suriname heeft Santokhi aangetroffen, en in welke staat laat hij het land achter? De feiten spreken voor zich,” aldus Raghoebarsing.
Economisch herstel en hervormingen onder regering-SantokhiVolgens de minister heeft de regering onder leiding van president Santokhi moedige keuzes gemaakt om de financiële en economische crisis te keren. “Het financieel verkeer zat volledig vast. Dankzij structurele hervormingen is er weer ruimte ontstaan voor groei, investeringen en stabiliteit.”
Hij benadrukt dat geen enkele eerdere president zoveel energie heeft gestoken in overleg met vakbonden en maatschappelijke organisaties. “Het vereist durf om de zwaarste problemen aan te pakken, en dat is precies wat Santokhi heeft gedaan.”
Sociale zorg nooit eerder zo versterktNaast economische maatregelen wijst Raghoebarsing op forse investeringen in de sociale sector. “Er is nog nooit zoveel geld gegaan naar sociale voorzieningen en kwetsbare groepen. Dat is de verdienste van deze regering.”
De bewindsman stelt dat de kritiek uit bepaalde hoeken ongefundeerd is. “De geschiedenis wordt niet geschreven door holle vaten. Integendeel, zij zal oordelen dat Santokhi een beter land heeft achtergelaten dan hij aantrof.”
Raghoebarsing zal maandagmiddag een persconferentie houden, waarin alle beleidsresultaten en financiële cijfers over de periode 2020-2025 worden gepresenteerd. “We zullen aantonen dat Suriname onder Santokhi vooruit is gegaan, op basis van feiten – niet van meningen.”
De minister besluit dat Santokhi met opgeheven hoofd kan terugkijken op zijn presidentschap. “Hij heeft het land in moeilijkste tijden geleid, en dat met integriteit en vastberadenheid. Hij kan trots door Suriname blijven lopen.”
- Bromfietser overlijdt twaalf dagen na aanrijding..
- Personeel AWJ lovend over rust, visie en inzet van Mac Andr…..
- BGVS schenkt medische verbruiksartikelen aan zes sociale in…..
- Aangereden bromfietser overlijdt na 12 dagen, in het zieken…..
- Somohardjo: uit rancune stuurt Santokhi CLAD-rapport naar P…..
- Sociale instellingen ontvangen medische verbruiksartikelen …..
- Reactie op Fares I. Naipal: Een poging tot geschiedvervalsi…..
- Oud-politiecommissaris Peiter en ex-inspecteur Esajas in ho…..
- Van minister naar manipulator: de lange arm van Bronto Somo…..
- Bedrijven klaargestoomd voor exporteisen tijdens EU Standar…..
- PTC levert 74 afgestudeerden: ‘Jullie zijn de doeners en de…..
- Bodemherstel broodnodig voor leefbaarheid woongemeenschappe…..
- President Santokhi ontvangt conceptrapport “Suriname 2050” …..
- Jabini: Nieuwe minister hoeft alleen nog maar te scoren..
- Tweede inspectie parlementaire commissie uitgevoerd in NIS..
- Groetjes van de pg..
- SML Play-offfinale: Inter Moengotapoe na zes jaar weer land…..
- Cubaanse president feliciteert Simons met verkiezing tot pr…..
- Getuige komt niet opdagen in Pikin Saron zaak..
- Marvin Gustaaf van Lierop..
- Krishnapersad Jharap..