Robert Vishnudatt, politiek leider van de Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS), is van mening dat president Chan Santokhi bezig is partijloyalisten te bevoordelen. Zijn uitspraak komt naar aanleiding van uitgelekte documenten over overheidsmissives, waarin besluiten van de zogeheten regeringsraad zijn vermeld.
Volgens Vishnudatt is deze raad geen formeel staatsorgaan en wordt zij niet genoemd in de Grondwet. Belangrijke regeringsbesluiten dienen volgens hem uitsluitend te worden genomen door de Raad van Ministers. Hij stelt dat geen van de genomen besluiten in het belang van de samenleving is.
“Niet alleen wordt de nieuwe coalitie een hak gezet, ook de samenleving wordt hiermee voor schut gezet,” aldus de VLS-leider tijdens een interview bij Radio Awaaz. Hij benadrukt dat de staatskas geen eigendom is van een politieke partij.
“Toch gaat het friends-and-family-beleid ongestoord verder,” zegt hij verontwaardigd. Van een goede leider wordt goed bestuur verwacht, stelt Vishnudatt, die zich openlijk afvraagt waarom er plotseling haast is om dergelijke besluiten door te drukken.
Opvallend is volgens hem dat de regering pas twee maanden voor de verkiezingen ‘wakker is geworden’ en actie onderneemt. Hij uit zijn zorgen over het feit dat de bijbehorende uitgaven niet zijn opgenomen in de begroting. De VLS-topper vermoedt dat de laatste IMF-tranche mogelijk wordt aangewend voor uitgaven waarover inmiddels geen controle meer plaatsvindt.
Vishnudatt geeft aan de indruk te hebben dat deze middelen zijn ingezet voor de politieke campagne van de VHP. “Het gaat om consumptieve bestedingen die als doel hadden verkiezingswinst binnen te halen. Het is geld van de samenleving dat is gebruikt voor een selecte groep binnen de gemeenschap,” stelt hij tot besluit.
- Suriname-Puerto Rico..
- D66 wil visumplicht voor Surinamers zo snel mogelijk versoe…..
- NPS leeft mee met slachtoffers tragisch bootongeluk Marowij…..
- President Santokhi spreekt medeleven uit na dodelijk booton…..
- Cool-D brengt inspirerend nummer ‘Problema’ uit..
- NPS verslagen van bericht over bootongeluk..
- Drie doden en meerdere vermisten na bootongeval op Marowijn…..
- Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier …..
- Theatershow Kaseko in Concert brengt Surinaamse klanken opn…..
- Man in verzekering na omhakken kokosnootboom..
- Ray Neïman eregast Matinée Française..
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid – Tijd voor een ande…..
- Carmen Elaine Sweeb-Redman..
- Henk Paul Wartes..
- Mentale gezondheid en kennen van eigen rechten centraal tij…..
- Royal Fiiman Paansu viert 10-jarig bestaan: een decennium v…..
- Adhin kan regering beter begeleiden als DNA-voorzitter..
- Bureau Slachtofferzorg start bewustwordingscampagne met kic…..
- Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in D…..
- Ex-voorzitter OKB: ‘Geen reden voor niet-bindendverklaring …..
- Surinaamse verkiezingen..