Robert Vishnudatt, politiek leider van de Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS), is van mening dat president Chan Santokhi bezig is partijloyalisten te bevoordelen. Zijn uitspraak komt naar aanleiding van uitgelekte documenten over overheidsmissives, waarin besluiten van de zogeheten regeringsraad zijn vermeld.
Volgens Vishnudatt is deze raad geen formeel staatsorgaan en wordt zij niet genoemd in de Grondwet. Belangrijke regeringsbesluiten dienen volgens hem uitsluitend te worden genomen door de Raad van Ministers. Hij stelt dat geen van de genomen besluiten in het belang van de samenleving is.
“Niet alleen wordt de nieuwe coalitie een hak gezet, ook de samenleving wordt hiermee voor schut gezet,” aldus de VLS-leider tijdens een interview bij Radio Awaaz. Hij benadrukt dat de staatskas geen eigendom is van een politieke partij.
“Toch gaat het friends-and-family-beleid ongestoord verder,” zegt hij verontwaardigd. Van een goede leider wordt goed bestuur verwacht, stelt Vishnudatt, die zich openlijk afvraagt waarom er plotseling haast is om dergelijke besluiten door te drukken.
Opvallend is volgens hem dat de regering pas twee maanden voor de verkiezingen ‘wakker is geworden’ en actie onderneemt. Hij uit zijn zorgen over het feit dat de bijbehorende uitgaven niet zijn opgenomen in de begroting. De VLS-topper vermoedt dat de laatste IMF-tranche mogelijk wordt aangewend voor uitgaven waarover inmiddels geen controle meer plaatsvindt.
Vishnudatt geeft aan de indruk te hebben dat deze middelen zijn ingezet voor de politieke campagne van de VHP. “Het gaat om consumptieve bestedingen die als doel hadden verkiezingswinst binnen te halen. Het is geld van de samenleving dat is gebruikt voor een selecte groep binnen de gemeenschap,” stelt hij tot besluit.
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en bromfiets bij Ma…..
- De tovenaars van Suriname..
- Na 17 jaar voorbereiding: MRI Flow-gebouw officieel opgelev…..
- Berenstein noemt onderbrengen van directoraat Arbeid bij Vo…..
- Suriname lanceert eerste AI-gestuurde MRI-scanner in Caribi…..
- TotalEnergies wil starten met onderzoek in blok 6 en 8 – NM…..
- Schokkende overval bij thuiskomst: Criminelen openen vuur o…..
- Nieuwe regeerders, sluit a.u.b. direct alle goktenten langs…..
- Paho vraagt om aandacht gezondheidssystemen vanwege voorspe…..
- Internationaal maritiem seminar gestart bij MAS..
- Troefcallkampioen Kampoe naar Nederland..
- Update: ontzielde lichamen van de vier vermiste slachtoffer…..
- CASAS: “EU-besluit is extra stimulans voor luchtvaartverbet…..
- *Surinam Airways tijdelijk uitgesloten van EU-luchtruim**..
- Kolossale Saharastofwolk trekt over Cariben..
- Surinaamse ontwerpers en modellen tonen talent..
- Camerabeelden tonen gewelddadige roofoverval te Mon Plaisir..
- Atompai: ‘We moeten niet herhalen wat afgelopen vijf jaar i…..
- Door CASAS gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen tijdeli…..
- Opheffen van het ministerie van Arbeid is gebrek aan bewust…..
- Lijk vierde vermiste passagier bootongeluk geborgen..