Robert Vishnudatt, politiek leider van de Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS), is van mening dat president Chan Santokhi bezig is partijloyalisten te bevoordelen. Zijn uitspraak komt naar aanleiding van uitgelekte documenten over overheidsmissives, waarin besluiten van de zogeheten regeringsraad zijn vermeld.
Volgens Vishnudatt is deze raad geen formeel staatsorgaan en wordt zij niet genoemd in de Grondwet. Belangrijke regeringsbesluiten dienen volgens hem uitsluitend te worden genomen door de Raad van Ministers. Hij stelt dat geen van de genomen besluiten in het belang van de samenleving is.
“Niet alleen wordt de nieuwe coalitie een hak gezet, ook de samenleving wordt hiermee voor schut gezet,” aldus de VLS-leider tijdens een interview bij Radio Awaaz. Hij benadrukt dat de staatskas geen eigendom is van een politieke partij.
“Toch gaat het friends-and-family-beleid ongestoord verder,” zegt hij verontwaardigd. Van een goede leider wordt goed bestuur verwacht, stelt Vishnudatt, die zich openlijk afvraagt waarom er plotseling haast is om dergelijke besluiten door te drukken.
Opvallend is volgens hem dat de regering pas twee maanden voor de verkiezingen ‘wakker is geworden’ en actie onderneemt. Hij uit zijn zorgen over het feit dat de bijbehorende uitgaven niet zijn opgenomen in de begroting. De VLS-topper vermoedt dat de laatste IMF-tranche mogelijk wordt aangewend voor uitgaven waarover inmiddels geen controle meer plaatsvindt.
Vishnudatt geeft aan de indruk te hebben dat deze middelen zijn ingezet voor de politieke campagne van de VHP. “Het gaat om consumptieve bestedingen die als doel hadden verkiezingswinst binnen te halen. Het is geld van de samenleving dat is gebruikt voor een selecte groep binnen de gemeenschap,” stelt hij tot besluit.
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Woning te Asigron door brand verwoest..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..
- Besluiten in regeringsraad: van bermonderhoud tot verkaveli…..
- Communicatieafdeling: “President Santokhi handelde binnen w…..
- CHANS KARMA..
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces..
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..
- Regering neemt belangrijke besluiten voor infrastructuur, w…..
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..
- Portefeuilleverdeling binnen nieuwe regering krijgt vorm..
- NPS bekritiseert rol president bij vertraging verkiezingsui…..
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondze…..