NPS-assembleelid Ivanildo Plein roept op tot een diepgaand juridisch onderzoek naar de uitgelekte regeringsmissives waarin omstreden besluiten van de regering zijn opgenomen. Volgens Plein moeten deze documenten worden overgedragen aan de procureur-generaal. “En wie opgesloten moet worden, zal gewoon de bak in moeten,” zegt hij in gesprek met Samuel Blankendal van ABC.
Het assembleelid noemt het handelen van president Chan Santokhi ‘onfatsoenlijk’ en stelt dat het afsluiten van nieuwe overeenkomsten in de slotfase van de regeerperiode onaanvaardbaar is. “De regering had zulke besluiten moeten overlaten aan de nieuwe machthebbers. Dit is een grove schending van democratische normen,” aldus Plein.
Hij benadrukt dat niet alleen de president verantwoordelijk is, maar de hele regering. “De besluiten worden genomen door de voltallige Raad van Ministers, inclusief de vicepresident. Ze kunnen zich er niet van distantiëren.”
Een belangrijk pijnpunt voor Plein is de belofte van de regering dat dienstvoertuigen niet zouden worden overgenomen door vertrekkende functionarissen. “Die belofte is gebroken. Dat is niet alleen misleiding van het parlement, maar een directe belediging aan het hoogste college van staat.”
De NPS-assembleeleden eisen volledige transparantie in deze zaak en roepen op tot politieke en juridische verantwoordelijkheid. “De samenleving verdient duidelijkheid. Integriteit is geen slogan, het moet blijken uit wat je doet – juist als de macht overgedragen moet worden,” stelt Plein.
- President Santokhi benadrukt wettelijke rol bij verkiezings…..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Woning te Asigron door brand verwoest..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..
- Besluiten in regeringsraad: van bermonderhoud tot verkaveli…..
- Communicatieafdeling: “President Santokhi handelde binnen w…..
- CHANS KARMA..
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces..
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..
- Regering neemt belangrijke besluiten voor infrastructuur, w…..
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..
- Portefeuilleverdeling binnen nieuwe regering krijgt vorm..