NPS-assembleelid Ivanildo Plein roept op tot een diepgaand juridisch onderzoek naar de uitgelekte regeringsmissives waarin omstreden besluiten van de regering zijn opgenomen. Volgens Plein moeten deze documenten worden overgedragen aan de procureur-generaal. “En wie opgesloten moet worden, zal gewoon de bak in moeten,” zegt hij in gesprek met Samuel Blankendal van ABC.
Het assembleelid noemt het handelen van president Chan Santokhi ‘onfatsoenlijk’ en stelt dat het afsluiten van nieuwe overeenkomsten in de slotfase van de regeerperiode onaanvaardbaar is. “De regering had zulke besluiten moeten overlaten aan de nieuwe machthebbers. Dit is een grove schending van democratische normen,” aldus Plein.
Hij benadrukt dat niet alleen de president verantwoordelijk is, maar de hele regering. “De besluiten worden genomen door de voltallige Raad van Ministers, inclusief de vicepresident. Ze kunnen zich er niet van distantiëren.”
Een belangrijk pijnpunt voor Plein is de belofte van de regering dat dienstvoertuigen niet zouden worden overgenomen door vertrekkende functionarissen. “Die belofte is gebroken. Dat is niet alleen misleiding van het parlement, maar een directe belediging aan het hoogste college van staat.”
De NPS-assembleeleden eisen volledige transparantie in deze zaak en roepen op tot politieke en juridische verantwoordelijkheid. “De samenleving verdient duidelijkheid. Integriteit is geen slogan, het moet blijken uit wat je doet – juist als de macht overgedragen moet worden,” stelt Plein.
- Suriname krijgt zijn eerste vrouwelijke president..
- Gezochte zanger O.T. Puur opgepakt met illegaal vuurwapen..
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoo…..
- TIJD VOOR EEN NEUTRALE PRESIDENT?..
- SURINAME VERDIENT BETER DAN VERDEELDHEID..
- Treurig..
- OKB: “Te veel ongeregeldheden bij stembureaus zorgen voor o…..
- Partijstructuren NPS steunen deelname aan nieuwe coalitie..
- NPS neemt sleutelposities op zich in nieuwe coalitie..
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelnam…..
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen..
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP..
- NPS congres geeft mandaat voor samenwerking met NDP..
- ABOP-congres stemt in met deelname aan coalitie..
- NDP bekrachtigt samenwerking: regeerakkoord vanavond ondert…..
- ABOP-structuren verdeeld over coalitiedeelname..
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlo…..
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, politie onderzoekt zaak..
- RBTP pakt daders op na roof en mishandeling van taxichauffe…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp..