NPS-assembleelid Ivanildo Plein roept op tot een diepgaand juridisch onderzoek naar de uitgelekte regeringsmissives waarin omstreden besluiten van de regering zijn opgenomen. Volgens Plein moeten deze documenten worden overgedragen aan de procureur-generaal. “En wie opgesloten moet worden, zal gewoon de bak in moeten,” zegt hij in gesprek met Samuel Blankendal van ABC.
Het assembleelid noemt het handelen van president Chan Santokhi ‘onfatsoenlijk’ en stelt dat het afsluiten van nieuwe overeenkomsten in de slotfase van de regeerperiode onaanvaardbaar is. “De regering had zulke besluiten moeten overlaten aan de nieuwe machthebbers. Dit is een grove schending van democratische normen,” aldus Plein.
Hij benadrukt dat niet alleen de president verantwoordelijk is, maar de hele regering. “De besluiten worden genomen door de voltallige Raad van Ministers, inclusief de vicepresident. Ze kunnen zich er niet van distantiëren.”
Een belangrijk pijnpunt voor Plein is de belofte van de regering dat dienstvoertuigen niet zouden worden overgenomen door vertrekkende functionarissen. “Die belofte is gebroken. Dat is niet alleen misleiding van het parlement, maar een directe belediging aan het hoogste college van staat.”
De NPS-assembleeleden eisen volledige transparantie in deze zaak en roepen op tot politieke en juridische verantwoordelijkheid. “De samenleving verdient duidelijkheid. Integriteit is geen slogan, het moet blijken uit wat je doet – juist als de macht overgedragen moet worden,” stelt Plein.
- Oplichter door de politie in verzekering gesteld..
- Tijd voor een zakenkabinet: Verzoening als voorwaarde voor …..
- Coalitiepartijen beloven nieuw leiderschap en nationale een…..
- Man met lichamelijke beperking verdrinkt na val in trens in…..
- DOMME MASSA..
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 juni 2002..
- Regering waarschuwt voor fake bericht over ‘noodhulpfonds S…..
- Ook NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting co…..
- DOE krijgt unanieme steun voor deelname nieuwe coalitie..
- NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting coalit…..
- Brunswijk: “Na bespreking van bezwaren over functieverdelin…..
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerk…..
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname..
- Man kapt kokosboom zonder toestemming: schade aan elektrici…..
- RUSTDAG RUSTIG RESPECTEREN..
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten..
- Misverstanden, verdraaiingen en het verdriet van een broods…..
- PRO kiest voor regeringsdeelname met A20: “Niet meedoen is …..
- Politieke partijen hebben mandaat om samen te werken met ND…..
- PRO-leden stemmen in met coalitiedeelname A20..