Logo Openbaar Ministerie Suriname
Het Openbaar Ministerie (OM) geeft een stand van zaken in twee lopende onderzoeken: de SLM-zaak en zaak anonieme strafklacht (PanAm).
SLM-zaak
In het kader van het onderzoek betreffende de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) is door het OM een gerechtelijk vooronderzoek (GVO) gevorderd. In dit onderzoek zijn reeds diverse personen in Suriname gehoord. Daarnaast is door de Rechter-Commissaris een rechtshulpverzoek aan Nederland gedaan.
De onderzoekshandelingen in Nederland hebben intussen plaatsgevonden en de officiële stukken worden afgewacht. Na ontvangst daarvan en sluiting van het GVO zal de verdere beoordeling plaatsvinden.
Zaak anonieme strafklacht (PanAm)
Het gerechtelijk vooronderzoek (GVO), ingesteld naar aanleiding van een anonieme strafklacht die eind 2023 is ingediend tegen onder meer regeringsautoriteiten, is recentelijk afgesloten. Het onderzoek was ingesteld tegen onbekende daders.
De onderzoeksdossiers zijn inmiddels door de Rechter-Commissaris aan het OM ter beschikking gesteld en het OM is thans bezig met bestudering van de stukken. Op basis van het voorgaande zal verder afhandeling worden bepaald.
- “Barmhartige Samaritaan” uit eigen huis gezet door verdacht…..
- Regen en bewolking houden aan..
- Vrouw aangehouden die drugs in pepermunt verpakking wilde s…..
- Partij van weggestuurde premier Montenegro opnieuw grootste…..
- Kenneth Siegfried Aaron (70) Zaandam 16-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Iedereen voor zijn eigen zak, wat …..
- Simons pleit voor controlesysteem binnen de rechterlijke ma…..
- DA’91 heeft volle aandacht voor het binnenland..
- Durham: Geen 2e peiling vanwege kritiek en ongewijzigde sit…..
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..
- Bronto Somohardjo nieuwe leider van Pertjajah Luhur..
- Mamio Dance Festival: ode aan Michael Jackson, terug naar d…..
- Ramadhin: “Roep om betere zorg gehoord en beantwoord”..
- Column: Borrelpraat no. 872..
- Somohardjo: VHP komt met Javaanse vicepresidentskandidaat..
- Nationaal Archief Suriname en Nederland versterken samenwer…..
- USV: ‘Wij vragen geen ode – wij vragen om daden’..
- WEGENPROJECTEN IN HET VERKIEZINGSJAAR ROEPEN VRAGEN OP..
- BUSINESS AS USUAL..