Logo Openbaar Ministerie Suriname
Het Openbaar Ministerie (OM) geeft een stand van zaken in twee lopende onderzoeken: de SLM-zaak en zaak anonieme strafklacht (PanAm).
SLM-zaak
In het kader van het onderzoek betreffende de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) is door het OM een gerechtelijk vooronderzoek (GVO) gevorderd. In dit onderzoek zijn reeds diverse personen in Suriname gehoord. Daarnaast is door de Rechter-Commissaris een rechtshulpverzoek aan Nederland gedaan.
De onderzoekshandelingen in Nederland hebben intussen plaatsgevonden en de officiële stukken worden afgewacht. Na ontvangst daarvan en sluiting van het GVO zal de verdere beoordeling plaatsvinden.
Zaak anonieme strafklacht (PanAm)
Het gerechtelijk vooronderzoek (GVO), ingesteld naar aanleiding van een anonieme strafklacht die eind 2023 is ingediend tegen onder meer regeringsautoriteiten, is recentelijk afgesloten. Het onderzoek was ingesteld tegen onbekende daders.
De onderzoeksdossiers zijn inmiddels door de Rechter-Commissaris aan het OM ter beschikking gesteld en het OM is thans bezig met bestudering van de stukken. Op basis van het voorgaande zal verder afhandeling worden bepaald.
- Onderwijs cruciaal voor HVB..
- GRONDROVERS IN JASSEN EN DASSEN..
- President Santokhi verricht officiële opening woningbouwpro…..
- Nog meer regen vandaag..
- 36-jarige overleden na val uit laadbak pick-up..
- Campagnestilte? Behalve voor de Almachtige, natuurlijk..
- President Santokhi en Guyanese staatshoofd bespreken bilate…..
- Twee aangehouden bij drugsinval politie..
- Taxiën door de politiek: Grondenrechten en gezondheidszorg …..
- Man botst met voertuig tegen tweede brug Brownsweg..
- Trump na gesprek met Poetin optimistisch, maar Poetin lijkt…..
- Willem Hugo Graaven (78) Almere 17-5-2025..
- ROBERTO BAPTISTA (74) Paramaribo 17-5-2025..
- Onderzoek SLM en PanAm zaken vorderen stapvoets..
- Ex-vriend aangehouden voor diefstal gouden armband..
- JVC 2025 hekelt mediashow president: ondemocratisch en scha…..
- Mediashow president ondemocratisch en schaadt rechtsgevoel …..
- JCV25: Mediashow Santokhi ondemocratisch..
- President overtreedt eigen regels met politieke tv-show..
- Column: Laat jouw stem niet verloren gaan; 17 zetels in het…..
- PL behaalt 7 zetels volgens progonose van Paul Somohardjo..