Logo Openbaar Ministerie Suriname
Het Openbaar Ministerie (OM) geeft een stand van zaken in twee lopende onderzoeken: de SLM-zaak en zaak anonieme strafklacht (PanAm).
SLM-zaak
In het kader van het onderzoek betreffende de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) is door het OM een gerechtelijk vooronderzoek (GVO) gevorderd. In dit onderzoek zijn reeds diverse personen in Suriname gehoord. Daarnaast is door de Rechter-Commissaris een rechtshulpverzoek aan Nederland gedaan.
De onderzoekshandelingen in Nederland hebben intussen plaatsgevonden en de officiële stukken worden afgewacht. Na ontvangst daarvan en sluiting van het GVO zal de verdere beoordeling plaatsvinden.
Zaak anonieme strafklacht (PanAm)
Het gerechtelijk vooronderzoek (GVO), ingesteld naar aanleiding van een anonieme strafklacht die eind 2023 is ingediend tegen onder meer regeringsautoriteiten, is recentelijk afgesloten. Het onderzoek was ingesteld tegen onbekende daders.
De onderzoeksdossiers zijn inmiddels door de Rechter-Commissaris aan het OM ter beschikking gesteld en het OM is thans bezig met bestudering van de stukken. Op basis van het voorgaande zal verder afhandeling worden bepaald.
- Reactie op uitspraken Santokhi over racisme en economische …..
- DOKKEN VOOR DE MEDIA..
- Trimbaan voor preventieve gezondheidszorg..
- NBW..
- SRD 1,2 miljoen verlies aan stembureaupersoneel dat heeft b…..
- RGD-personeel in actie om uitbetaling SRD 1500 looncompensa…..
- Nieuwe Guyanese wet pakt milieuschade olie aan..
- On Stage laat Nederland proeven van ‘Odyssey’..
- Twee gewonden bij eenzijdig verkeersongeval op de Brownsweg..
- Schalkwijk: “Zonder ingrijpen zat de dollar nu op SRD 300…..
- ZORGWEKKENDE UITVAL STEMBUREAUPERSONEEL..
- ONDERHOUDSPLICHT EN BRANDJES BLUSSEN..
- Ontwikkeling in harmonie met de natuur..
- Ravello Zijler leidt Robinhood langs Voorwaarts..
- DNA-kandidaat Kensmil op ramkoers met dorpsbestuur Bernhard…..
- NIEUWE PUINHOPEN VAN NIEUW PAARS..
- ACCOMMODEREN..
- Jonge vrouw gewond door schot uit vuurwapen..
- Mooie kostuums en kleding in finale ‘Little Charming Amazin…..
- Franse delegatie bezoekt minister Mac Andrew in aanloop naa…..
- Tienduizenden mensen op Sint-Pietersplein voor installatie …..