Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, kijkt met tevredenheid terug op zijn eerste periode in functie. Hij wijst op vooruitgang, zoals de renovatie van 110 scholen en de hervorming van het curriculum. Maar ondanks deze positieve ontwikkelingen, blijft de vraag: Is dit voldoende om de diepe structurele problemen in het onderwijs, op te lossen? Vooral als we terugblikken op het feit, dat er heel lang niet voldoende in het onderwijs is geïnvesteerd. Ons onderwijssysteem kampt al jaren met chronische onderfinanciering, slechte schoolfaciliteiten en demotivatie onder leerkrachten. Hoewel Ori aangeeft, dat er nu meer aandacht is voor docenten en schoolleiders, is het probleem niet nieuw. Waarom heeft het zo lang geduurd, voordat er actie werd ondernomen? Onderwijs is altijd een verwaarloosd kindje geweest in de politiek, met kortetermijnoplossingen en een gebrek aan structurele visie.
Het renoveren van 110 scholen is een stap in de goede richting, maar bij lange na niet voldoende. De minister zelf erkent, dat er minstens 250 miljoen US-dollar nodig zal zijn om de sector op een acceptabel niveau te brengen. Waar moet dat geld vandaan komen? Tot nu toe ontbreekt een concreet financieel plan. Zonder duurzame investeringen, blijft het onderwijs in een vicieuze cirkel van achterstanden en ad-hocoplossingen. De aanpassing van het curriculum is broodnodig om studenten voor te bereiden op de moderne arbeidsmarkt. Maar zonder goed opgeleide docenten en adequate leermiddelen, blijft dit slechts een papieren realiteit. Curriculumvernieuwing vraagt om zorgvuldige planning, voldoende middelen en draagvlak onder leerkrachten, iets wat tot nu toe niet altijd het geval is geweest.
Minister Ori heeft zeker stappen gezet, maar de uitdagingen in het onderwijs vragen om meer dan alleen tevredenheid over de behaalde resultaten. Er is een grootschalige, langetermijnaanpak nodig, waarbij niet alleen geld maar ook politieke wil en daadkracht centraal moeten staan. Zolang structurele problemen niet worden aangepakt en investeringen uitblijven, blijft het onderwijssysteem achterlopen en daarmee de toekomst van onze kinderen.
The post ONDERWIJS BEHOEFT EEN STRUCTURELE AANPAK ..
- Busje vliegt in brand in Nickerie..
- Broers gearresteerd voor verschillende strafbare feiten..
- Nog té weinig ordehandhavers voor de verkiezingen; sollicit…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- Biza en dc’s zetten laatste stappen richting eerlijke verki…..
- VSB tikt cruciale vraagstukken aan tijdens paneldiscussies..
- Voorbereidingen verkiezingen in volle gang..
- Krijgsraad versterkt met twee nieuwe leden..
- Indiase missie: Willen zaken doen met Suriname..
- Su Aid zamelt haast SRD 5 miljoen in voor Nationale Bloedba…..
- Su Aid 2024 zamelt bijna SRD 5 miljoen in voor Nationale Bl…..
- Twee broers aangehouden in twee afzonderlijke gevallen..
- Santokhi: ‘wij zullen geen lege staatskas achterlaten’..
- De stroomtarieven (3): ‘Regering moet EAS ruimte geven wett…..
- Paraguay trekt zijn kandidatuur voor OAS-secretariaat-gener…..
- Weg naar OAS-leiderschap lijkt geplaveid voor Ramdin..
- Wegomlegging kruising Zwartenhovenbrug-/Sophie Redmondstraa…..
- Santokhi: ‘Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsst…..
- Amoksi: ‘Geen groepsverkrachting, maar groepsseks binnen KP…..
- 22-jarige om het leven gebracht door partner..
- Wereldbank wijzigt beleid: Centraal aanspreekpunt in Surina…..