Milton Kensmil, voormalig woordvoerder van het Korps Politie Suriname (KPS), heeft zijn loopbaan bij de politie afgesloten en kiest voor een nieuwe uitdaging bij het Kabinet van de President. Kensmil was bij afgelopen verkiezingen kandidaat voor De Nationale Assemblee (DNA) namens de VHP.
“De korpsleiding heeft mij opgeroepen naar aanleiding van een resolutie waarin mijn overplaatsing naar het Kabinet van de President is geregeld. Daarmee ben ik officieel geen politieman meer. Wat mijn rol daar precies zal zijn, hangt af van verdere gesprekken. Voor nu kan ik nog niet veel details prijsgeven”, zei Kensmil in het radioprogramma Bakana Tori op LIMFM.
Volgens het medium is Kensmil in juni, kort na de verkiezingen, door de toenmalige president Chandrikapersad Santokhi, benoemd tot beleidsadviseur.
Met meer dan 37 jaar ervaring bij de centrale overheid, waarvan 34 jaar bij de politie en ruim 3 jaar als militair, ziet Kensmil zijn nieuwe pad als een logische vervolgstap. “Het leven draait niet alleen om politie zijn. Na al die jaren is het tijd om mijn ervaring op een andere manier in te zetten”, aldus Kensmil.
Ook zijn keuze om de politiek in te gaan, ondanks dat hij als VHP-kandidaat slechts 62 stemmen behaalde, beschouwt hij niet als een mislukking. “Het was mijn persoonlijke keuze, en ik heb daar geen spijt van. Niemand kan daarover oordelen. Ik verwacht dat die keuze door iedereen wordt gerespecteerd”, stelde hij.
The post Milton Kensmil geen politieambtenaar meer ..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..