Milton Kensmil, voormalig woordvoerder van het Korps Politie Suriname (KPS), heeft zijn loopbaan bij de politie afgesloten en kiest voor een nieuwe uitdaging bij het Kabinet van de President. Kensmil was bij afgelopen verkiezingen kandidaat voor De Nationale Assemblee (DNA) namens de VHP.
“De korpsleiding heeft mij opgeroepen naar aanleiding van een resolutie waarin mijn overplaatsing naar het Kabinet van de President is geregeld. Daarmee ben ik officieel geen politieman meer. Wat mijn rol daar precies zal zijn, hangt af van verdere gesprekken. Voor nu kan ik nog niet veel details prijsgeven”, zei Kensmil in het radioprogramma Bakana Tori op LIMFM.
Volgens het medium is Kensmil in juni, kort na de verkiezingen, door de toenmalige president Chandrikapersad Santokhi, benoemd tot beleidsadviseur.
Met meer dan 37 jaar ervaring bij de centrale overheid, waarvan 34 jaar bij de politie en ruim 3 jaar als militair, ziet Kensmil zijn nieuwe pad als een logische vervolgstap. “Het leven draait niet alleen om politie zijn. Na al die jaren is het tijd om mijn ervaring op een andere manier in te zetten”, aldus Kensmil.
Ook zijn keuze om de politiek in te gaan, ondanks dat hij als VHP-kandidaat slechts 62 stemmen behaalde, beschouwt hij niet als een mislukking. “Het was mijn persoonlijke keuze, en ik heb daar geen spijt van. Niemand kan daarover oordelen. Ik verwacht dat die keuze door iedereen wordt gerespecteerd”, stelde hij.
The post Milton Kensmil geen politieambtenaar meer ..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..