De Raad van Bestuur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de negende en laatste beoordeling van Suriname goedgekeurd onder de Extended Fund Facility (EFF)-regeling. Hiermee is de laatste tranche van USD 62 miljoen vrijgekomen, waardoor Suriname in totaal ongeveer USD 572 miljoen heeft geleend bij het IMF. Het IMF-programma komt hiermee tot een eind.
De EFF-regeling van Suriname werd op 22 december 2021 door de Raad van Bestuur goedgekeurd. Suriname heeft sindsdien een strak economisch hervormingsprogramma afgewerkt met als doel de macro-economische stabiliteit en de houdbaarheid van de schulden te herstellen, terwijl de basis isgelegd voor een sterke en meer inclusieve groei.
Kenji Okamura, adjunct-directeur en waarnemend voorzitter zegt dat het programma, het eerste dat ooit door Suriname is voltooid, steeds meer de macro-economische stabiliteit en het vertrouwen van investeerders versterkt. De economie groeit, de inflatie nadert de eencijferig getal, de internationale obligatie-spreads zijn op recordlage niveaus en de steun van donoren neemt toe.
Met de afronding van het IMF programma is een moeilijk hoofdstuk afgesloten voor de Surinaamse samenleving. Er zijn zware offers gebracht, schulden zijn herschikt en de economie kan weer groeien.
- Dodental aardbeving Myanmar passeert 1.600..
- 18-jarige in verzekering gesteld die zwakbegaafde vrouw mis…..
- Eerlijke verkiezingen..
- Tiener aangehouden na seksueel misbruik zwakbegaafde vrouw …..
- Regering ondersteunt padieprijs om rijstsector te stabilise…..
- KPS eert 34 collega’s die tijdens hun werk overleden..
- 18-jarige jongeman die zwakbegaafde vrouw in ziekeninstelli…..
- Befaamde kunstdief gestraft voor fraude met uitkering overl…..
- Guyana gebruikt wederom verkeerde landkaart tijdens bezoek …..
- Veiligheid Saramaccadoorsteekbrug 50 jaar gegarandeerd..
- ‘EAG-Airport vanaf financiering tot operatie een lokaal pro…..
- President moedigt technische innovatie aan bij start tweede…..
- Suriname, de laatste tuin van Amerika’s achtertuin..
- Problemen rijstboeren hadden voorkomen kunnen worden..
- President Santokhi bespreekt economisch beleid met Rotary C…..
- Spaanse rechtbank vernietigt veroordeling ex-voetballer Dan…..
- Aanhangers NDP-kandidaten Akiemboto en Asodanoe lijnrecht t…..
- Jong talent schittert op World Piano Day..
- MinOWC doet er alles aan salarissen tijdig te verwerken..
- Veel regen op deze laatste zaterdag in maart..
- Elon Musk voegt AI-bedrijf xAI en platform X samen..