De Raad van Bestuur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de negende en laatste beoordeling van Suriname goedgekeurd onder de Extended Fund Facility (EFF)-regeling. Hiermee is de laatste tranche van USD 62 miljoen vrijgekomen, waardoor Suriname in totaal ongeveer USD 572 miljoen heeft geleend bij het IMF. Het IMF-programma komt hiermee tot een eind.
De EFF-regeling van Suriname werd op 22 december 2021 door de Raad van Bestuur goedgekeurd. Suriname heeft sindsdien een strak economisch hervormingsprogramma afgewerkt met als doel de macro-economische stabiliteit en de houdbaarheid van de schulden te herstellen, terwijl de basis isgelegd voor een sterke en meer inclusieve groei.
Kenji Okamura, adjunct-directeur en waarnemend voorzitter zegt dat het programma, het eerste dat ooit door Suriname is voltooid, steeds meer de macro-economische stabiliteit en het vertrouwen van investeerders versterkt. De economie groeit, de inflatie nadert de eencijferig getal, de internationale obligatie-spreads zijn op recordlage niveaus en de steun van donoren neemt toe.
Met de afronding van het IMF programma is een moeilijk hoofdstuk afgesloten voor de Surinaamse samenleving. Er zijn zware offers gebracht, schulden zijn herschikt en de economie kan weer groeien.
- 60-plussers kunnen US$ 750 ‘royalty voor iedereen’ eerder k…..
- Rampzalige vrijstelling van dienst voor verkiezingskandidat…..
- Oud-minister Gopal: “Ze hebben geen kaas gegeten van jeugdb…..
- Legerbevelhebber Kioe A Sen: “Draag je nieuwe rang met trot…..
- IS COMMUNICATIE HET PROBLEEM GEWEEST?..
- DE ERFENIS VAN HOEFDRAAD..
- Na Ied-gebed vanmorgen Ramadan beëindigd..
- Scriptieprijs 2024 toegekend aan toptalent in Accountancy..
- Criticus Bennie Miranda voelt zich in de steek gelaten door…..
- Rekenkamer wacht op verantwoording van de Staat..
- VSB bestaat 75 jaar..
- Voetbalclinics Real Madrid Foundation terug in Suriname..
- Eerbetoon aan politieambtenaren die stierven in dienst..
- INHAALSLAG RAPPORTAGE CBvS..
- Astronaute met Surinaamse roots keert terug naar aarde en b…..
- In de ochtend en vooravond regenbuien..
- Bliksembezoek Amerikaanse vicepresident aan Groenland zorgt…..
- Emma Antoinette Wassenaar (80) Rotterdam 27-3-2025..
- Ied-ul-Fitr 1446/2025..
- Vrouw (45) doet aangifte van vermeende oplichting bij grond…..
- Verdachte die zich voordoet als iPhone-opkoper veroordeeld …..