De Raad van Bestuur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de negende en laatste beoordeling van Suriname goedgekeurd onder de Extended Fund Facility (EFF)-regeling. Hiermee is de laatste tranche van USD 62 miljoen vrijgekomen, waardoor Suriname in totaal ongeveer USD 572 miljoen heeft geleend bij het IMF. Het IMF-programma komt hiermee tot een eind.
De EFF-regeling van Suriname werd op 22 december 2021 door de Raad van Bestuur goedgekeurd. Suriname heeft sindsdien een strak economisch hervormingsprogramma afgewerkt met als doel de macro-economische stabiliteit en de houdbaarheid van de schulden te herstellen, terwijl de basis isgelegd voor een sterke en meer inclusieve groei.
Kenji Okamura, adjunct-directeur en waarnemend voorzitter zegt dat het programma, het eerste dat ooit door Suriname is voltooid, steeds meer de macro-economische stabiliteit en het vertrouwen van investeerders versterkt. De economie groeit, de inflatie nadert de eencijferig getal, de internationale obligatie-spreads zijn op recordlage niveaus en de steun van donoren neemt toe.
Met de afronding van het IMF programma is een moeilijk hoofdstuk afgesloten voor de Surinaamse samenleving. Er zijn zware offers gebracht, schulden zijn herschikt en de economie kan weer groeien.
- Rechter veroordeelt SZF om onterecht ontslagen medewerkster…..
- Chinese ambassade in Suriname veroordeelt uitspraken Amerik…..
- DUS-voorzitter Linga: alles boven een zetel is welkom..
- OPTSU: “Aantasting persvrijheid schaadt Suriname internatio…..
- SVB roept Eredivisieclubs op spelers af te staan voor Gold …..
- Hoe de oude politiek de kiezer zand in de ogen strooit..
- President woont jumpstart Shell Meta Skills-programma bij..
- Delegaties Dalian en partneronderneming bezoeken president..
- Regering ondersteunt padieboeren met twee miljoen US dollar..
- Dambond start voorronde Nationaal Kampioenschap..
- Nageswar nieuwe dc van bestuursressort Kabalebo..
- NPS-kandidaat Valies: ‘bij minder dan 500 stemmen doe ik ni…..
- Uitbetaling studententoelage begint vrijdag..
- Minister Ori betreurt actie leerkrachten..
- Cursisten SAO bouwen kleine historische volkswoning..
- Waarom Suriname internationale rechtspraak serieuzer moet n…..
- Regenbuien in de ochtend en onweer in de middag..
- VS wil Surinames partner zijn in groei naar stabiele toekom…..
- Rechter beveelt Trump berichten te bewaren na Signal-schand…..
- Rubio: Aanval op Guyana of Exxon ‘slechte dag’ …..
- Veiligheidsoperatie van gemengd politieteam werpt vruchten …..