Het Vaticaan meldt dat de gezondheidstoestand van paus Franciscus vandaag is verslechterd na een langdurige astma-achtige aanval. In de afgelopen 24 uur is zijn situatie achteruitgegaan, en hij ervaart meer pijn dan gisteren. Daarnaast heeft de paus een bloedtransfusie ondergaan.
De 88-jarige paus wordt sinds 14 februari behandeld in het Gemelli-ziekenhuis in Rome vanwege een dubbele longontsteking. Hoewel hij bij bewustzijn is, blijft zijn toestand zorgelijk en is hij nog niet buiten gevaar, aldus het Vaticaan.
Eerder vandaag gaven de artsen juist aan dat de paus aan de beterende hand was. In een verklaring vanmiddag meldde het Vaticaan dat hij voor de derde nacht op rij goed had geslapen en positief reageert op de medicatie.
Desondanks waarschuwen artsen voor het risico op sepsis, een ernstige ontstekingsreactie die kan ontstaan bij infecties zoals longontsteking. Ze vrezen dat bacteriën uit zijn longen in de bloedbaan terechtkomen en sepsis veroorzaken, wat zijn gezondheid verder in gevaar kan brengen.
Vanwege zijn broze gezondheid zal de paus dit weekend niet deelnemen aan de geplande activiteiten voor het Jubeljaar, dat eens in de 25 jaar plaatsvindt.
Franciscus zou eigenlijk aanwezig zijn bij een viering voor diakens, gewijde dienaren binnen de kerk, maar moet deze missen. Ook zal hij niet voorgaan bij de traditionele zondagsmis.
- Politieke partijen negeren APS: “Dit is racisme en discrimi…..
- 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering van start..
- Verklaring BiZa wettelijke terinzagelegging kiezerslijsten …..
- Sollicitatie voor Ordedienst gestart..
- Anti-corruptiewet wordt aangepast; besluit goedgekeurd..
- Extra veiligheidskleppen ingebouwd om herhaling fraude te v…..
- NDP presenteert verkiezingsprogramma..
- Begraafplaats Javaanse contractarbeiders in Sint-Michielsge…..
- Suriname strijdt tegen zwarte lijst EU: illegale visserij a…..
- Eerste drie politieke partijen geregistreerd bij CHS..
- Gedeporteerde migranten in Panama verplaatst naar junglereg…..
- Regering stuurt nota van wijziging naar DNA rond grondenrec…..
- Onafhankelijk Kiesbureau kampt met financiële uitdagingen..
- BEP kiest voor samenwerking na verkiezingsuitslag..
- MIGRATIESTROMEN IN VERHOOGDE VERSNELLING..
- Verspreide onweersbuien in de middag..
- Regering verlengt zittingstermijn governor Roemer met één j…..
- Meteodienst waarschuwt voor winderigheid en windstoten..
- Eersteklassers Lyzecks stoppen opmars Yelyco 2..
- Trump heeft openlijke kritiek op Zelensky en noemt hem een …..
- Nog uitdagingen voor partijen na registratie bij CHS..