Het Vaticaan meldt dat de gezondheidstoestand van paus Franciscus vandaag is verslechterd na een langdurige astma-achtige aanval. In de afgelopen 24 uur is zijn situatie achteruitgegaan, en hij ervaart meer pijn dan gisteren. Daarnaast heeft de paus een bloedtransfusie ondergaan.
De 88-jarige paus wordt sinds 14 februari behandeld in het Gemelli-ziekenhuis in Rome vanwege een dubbele longontsteking. Hoewel hij bij bewustzijn is, blijft zijn toestand zorgelijk en is hij nog niet buiten gevaar, aldus het Vaticaan.
Eerder vandaag gaven de artsen juist aan dat de paus aan de beterende hand was. In een verklaring vanmiddag meldde het Vaticaan dat hij voor de derde nacht op rij goed had geslapen en positief reageert op de medicatie.
Desondanks waarschuwen artsen voor het risico op sepsis, een ernstige ontstekingsreactie die kan ontstaan bij infecties zoals longontsteking. Ze vrezen dat bacteriën uit zijn longen in de bloedbaan terechtkomen en sepsis veroorzaken, wat zijn gezondheid verder in gevaar kan brengen.
Vanwege zijn broze gezondheid zal de paus dit weekend niet deelnemen aan de geplande activiteiten voor het Jubeljaar, dat eens in de 25 jaar plaatsvindt.
Franciscus zou eigenlijk aanwezig zijn bij een viering voor diakens, gewijde dienaren binnen de kerk, maar moet deze missen. Ook zal hij niet voorgaan bij de traditionele zondagsmis.
- Papa de Kom..
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..
- Rusland wil maandag ‘overwinning’ in Oekraïne-oorlog uitroe…..
- Martinique tekent overeenkomst met Caricom voor toetreding..
- Gertrude Helouise Telting – Jie..
- Verwarring..
- Digicel ziet af van opzetten nieuwe mast in Villa Brazil..
- Guyanese vicepresident noemt corruptierapport “waardeloos d…..
- Regering neemt dringende besluiten tijdens spoed regeringsr…..
- Muzikant politiekapel Dwayne Weltevreden afgestudeerd aan h…..
- Telesur wordt Naamloze Vennootschap (N.V.)..
- Man aangehouden voor bedreiging en mishandeling hoogzwanger…..
- VIDS ontstemd over nota van wijziging grondenrechten..
- Man bedreigd en mishandeld hoogzwangere partner; verdachte …..
- Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests..
- Kelme gaat clubs Suriname Major League kleden..
- PRO-voorzitter: “Ik hou van Suriname, ik ga dood voor Surin…..
- Weer partijen geregistreerd bij CHS donderdag 20 februari..
- Santokhi dringt aan op samenwerking en kennisuitwisseling t…..
- SWM en EBS werken aan opheffing waterleidingstoring na buis…..
- Volksgezondheid versoepelt beleid verlenging vestigingsverg…..