Het Vaticaan meldt dat de gezondheidstoestand van paus Franciscus vandaag is verslechterd na een langdurige astma-achtige aanval. In de afgelopen 24 uur is zijn situatie achteruitgegaan, en hij ervaart meer pijn dan gisteren. Daarnaast heeft de paus een bloedtransfusie ondergaan.
De 88-jarige paus wordt sinds 14 februari behandeld in het Gemelli-ziekenhuis in Rome vanwege een dubbele longontsteking. Hoewel hij bij bewustzijn is, blijft zijn toestand zorgelijk en is hij nog niet buiten gevaar, aldus het Vaticaan.
Eerder vandaag gaven de artsen juist aan dat de paus aan de beterende hand was. In een verklaring vanmiddag meldde het Vaticaan dat hij voor de derde nacht op rij goed had geslapen en positief reageert op de medicatie.
Desondanks waarschuwen artsen voor het risico op sepsis, een ernstige ontstekingsreactie die kan ontstaan bij infecties zoals longontsteking. Ze vrezen dat bacteriën uit zijn longen in de bloedbaan terechtkomen en sepsis veroorzaken, wat zijn gezondheid verder in gevaar kan brengen.
Vanwege zijn broze gezondheid zal de paus dit weekend niet deelnemen aan de geplande activiteiten voor het Jubeljaar, dat eens in de 25 jaar plaatsvindt.
Franciscus zou eigenlijk aanwezig zijn bij een viering voor diakens, gewijde dienaren binnen de kerk, maar moet deze missen. Ook zal hij niet voorgaan bij de traditionele zondagsmis.
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..
- Amazone-landen gaan eensgezind standpunt innemen op klimaat…..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register..
- VVD roept vooral mannen op zich kandidaat te stellen..
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026..
- Jarige Santokhi lanceert opnieuw boek met verworvenheden..
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen…..
- Ruim 45 jaar na militaire staatsgreep: hoofdkwartier van po…..
- Uraiqit Ramsaran wast handen in onschuld over afstaan terre…..
- Vicepresident Brunswijk grootste afwezige bij introductie I…..
- Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’..
- Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd..