Angelic del Castilho, voorzitter van politieke partij DA’91, heeft tijdens het televisieprogramma Suriname Kiest op ABC scherpe kritiek geuit op de recente actie van de stichting Bondru. Volgens haar is de actie “mislukt en slecht gevallen” bij het publiek, vanwege het ontbreken van duidelijke communicatie en transparantie over de gehanteerde selectiecriteria van de zogenoemde integere kandidaten.
ADVERTENTIE
Del Castilho stelt dat het voor het volk essentieel is om te weten waarvoor en voor wie het kiest. “Ik vraag me af welke toets Bondru heeft gehanteerd om integriteit te meten. In Suriname hebben we de neiging om voor anderen te willen bepalen,” aldus de partijvoorzitter.
Ze benadrukt dat DA’91 haar eigen standaarden hanteert op het gebied van integriteit, waaronder het niet hebben van een politiek strafblad en geen betrokkenheid bij corruptie binnen de overheid. “Die standaarden hebben we niet gehoord van Bondru,” voegde ze daaraan toe.
De stichting Bondru werd op 6 maart officieel ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF). Het bestuur bestaat onder meer uit Sharon Mac Donald en twee zussen. Volgens de statuten streeft Bondru naar de bevordering van zelfstandigheid, zelfredzaamheid en zelfbewustzijn binnen de samenleving, met als einddoel een rechtvaardiger en meer betrokken Suriname. De stichting zegt zich actief te willen inzetten tegen corruptie en de leegroof van het land, en te willen bijdragen aan gelijke kansen voor iedere burger.
De kritiek van Del Castilho, gedeeld door een groeiend deel van de samenleving, werpt een kritisch licht op de positionering van Bondru binnen het maatschappelijk debat en de politieke arena. Het is vooralsnog onduidelijk of de stichting zal reageren op de opmerkingen van de DA’91-leider.
- Ruim 400 afmeldingen stembureaupersoneel; spoedactie Biza..
- Zangeres Stephanie Nunes: ‘Muziek maken in Nederland voelt …..
- Kinderombudsinstituut moet rechten Surinaams kind helpen wa…..
- Inheemse Kralenkunst ‘l’Agnapolibon’ Suriname en Frans-Guya…..
- EMFC-opleiding van de Anton de Kom Universiteit van Surinam…..
- Beroepsgroepen en actoren moeten implementatie nieuw BW suc…..
- BESTUUR DAT NIET SLECHT IS..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..