Angelic del Castilho, voorzitter van politieke partij DA’91, heeft tijdens het televisieprogramma Suriname Kiest op ABC scherpe kritiek geuit op de recente actie van de stichting Bondru. Volgens haar is de actie “mislukt en slecht gevallen” bij het publiek, vanwege het ontbreken van duidelijke communicatie en transparantie over de gehanteerde selectiecriteria van de zogenoemde integere kandidaten.
ADVERTENTIE
Del Castilho stelt dat het voor het volk essentieel is om te weten waarvoor en voor wie het kiest. “Ik vraag me af welke toets Bondru heeft gehanteerd om integriteit te meten. In Suriname hebben we de neiging om voor anderen te willen bepalen,” aldus de partijvoorzitter.
Ze benadrukt dat DA’91 haar eigen standaarden hanteert op het gebied van integriteit, waaronder het niet hebben van een politiek strafblad en geen betrokkenheid bij corruptie binnen de overheid. “Die standaarden hebben we niet gehoord van Bondru,” voegde ze daaraan toe.
De stichting Bondru werd op 6 maart officieel ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF). Het bestuur bestaat onder meer uit Sharon Mac Donald en twee zussen. Volgens de statuten streeft Bondru naar de bevordering van zelfstandigheid, zelfredzaamheid en zelfbewustzijn binnen de samenleving, met als einddoel een rechtvaardiger en meer betrokken Suriname. De stichting zegt zich actief te willen inzetten tegen corruptie en de leegroof van het land, en te willen bijdragen aan gelijke kansen voor iedere burger.
De kritiek van Del Castilho, gedeeld door een groeiend deel van de samenleving, werpt een kritisch licht op de positionering van Bondru binnen het maatschappelijk debat en de politieke arena. Het is vooralsnog onduidelijk of de stichting zal reageren op de opmerkingen van de DA’91-leider.
- Plan B ingezet na afgeblazen activiteit Brunswijk: ‘Ik ben …..
- Justitie eist vier jaar celstraf tegen religieuze leider C.…..
- Werkgroep moet samenwerking tussen overheid en bedrijven in…..
- Vermoedens brandstichting bij woningbrand Noordpoolweg..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Al 200 nieuwe aanmeldingen stembureau-personeel..
- Vijftigplussers zwaar mishandeld door trio..
- Moeder helpt zoon met voorbereidingen mogelijke aanslag op …..
- Ex-vriendin verwondt oude vriend in hals, borst en rug..
- Onga Milla Bruining (71) Amsterdam, Nederland 11-5-2025..
- Stanley Richenel Walter Hoever (81) Paramaribo 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Pencak silat komt er bekaaid vana…..
- Kanapé: Ramsaran moet verantwoordelijkheid blijven dragen..
- Bromfietser overlijdt na verkeersongeval..
- Plantagebesturen in Para tegen Kensmil: “Wie zijn wortels n…..
- Biza start training stembureaupersoneel na massale uitval..
- Bij verkiezingsnederlaag gaat Santokhi niet meer in het par…..
- Gelegenheid heeft de dief gemaakt: ‘Groot aantal’ schooltas…..
- Simons over overheid als werkverschaffing: “Dat gaan we nie…..
- Bouva: ‘Ondoordachte inschattingsfout van parlementsvoorzit…..
- VES-panel niet gecharmeerd van mooie politieke verhalen..