Angelic del Castilho, voorzitter van politieke partij DA’91, heeft tijdens het televisieprogramma Suriname Kiest op ABC scherpe kritiek geuit op de recente actie van de stichting Bondru. Volgens haar is de actie “mislukt en slecht gevallen” bij het publiek, vanwege het ontbreken van duidelijke communicatie en transparantie over de gehanteerde selectiecriteria van de zogenoemde integere kandidaten.
ADVERTENTIE
Del Castilho stelt dat het voor het volk essentieel is om te weten waarvoor en voor wie het kiest. “Ik vraag me af welke toets Bondru heeft gehanteerd om integriteit te meten. In Suriname hebben we de neiging om voor anderen te willen bepalen,” aldus de partijvoorzitter.
Ze benadrukt dat DA’91 haar eigen standaarden hanteert op het gebied van integriteit, waaronder het niet hebben van een politiek strafblad en geen betrokkenheid bij corruptie binnen de overheid. “Die standaarden hebben we niet gehoord van Bondru,” voegde ze daaraan toe.
De stichting Bondru werd op 6 maart officieel ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF). Het bestuur bestaat onder meer uit Sharon Mac Donald en twee zussen. Volgens de statuten streeft Bondru naar de bevordering van zelfstandigheid, zelfredzaamheid en zelfbewustzijn binnen de samenleving, met als einddoel een rechtvaardiger en meer betrokken Suriname. De stichting zegt zich actief te willen inzetten tegen corruptie en de leegroof van het land, en te willen bijdragen aan gelijke kansen voor iedere burger.
De kritiek van Del Castilho, gedeeld door een groeiend deel van de samenleving, werpt een kritisch licht op de positionering van Bondru binnen het maatschappelijk debat en de politieke arena. Het is vooralsnog onduidelijk of de stichting zal reageren op de opmerkingen van de DA’91-leider.
- Suriname, een marionettentheater..
- Brand op vissersboot bij SDSM-steiger..
- Jongeman zwaar mishandeld met houwer voor winkel; verdachte…..
- 21-jarige bromfietser te Brownsweg overlijdt na eenzijdig o…..
- Jongen (20) met houwer zwaar mishandeld te Brownsweg..
- Campus perikelen..
- Trump: Qatar Airways plaatst recordorder bij Boeing..
- Officiële spelling Sranan, Sarnami, Okanisi en Saamaka over…..
- Goerdat over beschuldigingen: Politieke karaktermoord zonde…..
- Beëdiging van 214 politie-recruten in aanloop naar verkiezi…..
- Santokhi stelt werkgroep in: We kijken niet naar verkiezing…..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (2): ‘Schoonmaken van gr…..
- Post-masteropleiding Wetgeving van de AdeKUS geaccrediteerd..
- Brand Henck Arronstraat: Vier panden in de as, oproep tot o…..
- GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Surina…..
- Sapoen: ‘Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid&…..
- Werkgroep Ephraimszegen geïnstalleerd om buurtproblemen aan…..
- Alleyne ingenomen met bescherming consument in nieuw Burger…..
- President Santokhi installeert commissie voor modernisering…..
- Bromfietser komt om het leven na ongeval op Brownsweg..
- Van SRD 2000 naar SRD 11.660: de echte impact van inflatie …..