In het district Coronie zijn vandaag, 31 juli, in totaal 30 raadsleden officieel beëdigd: 7 leden voor de Districtsraad (DR) en 23 voor de Ressortsraad (RR). De plechtigheid vond plaats onder grote belangstelling en markeert een nieuw begin voor het lokale bestuur in het district.
De eedaflegging werd geleid door districtssecretaris mevrouw Sylvester, die de eed voorlas aan de ressortraadsleden. De districtscommissaris Rianto Kasanmoesdiran nam de eed af bij de districtsraadsleden, waarna minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling(RO) de beëdiging officieel bekrachtigde.
In zijn toespraak riep de districtscommissaris op tot samenwerking en daadkracht: “Werk samen. Vorm een eenheid. Maak problemen bespreekbaar en wacht niet tot burgers ze aankaarten. Laten we het werk in eenheid doen: wo pot wroko.”
De minister sprak de pas beëdigde leden bemoedigend toe: “Een nieuw begin, nieuwe gezichten, nieuwe energie en vooral nieuwe hoop. Coronie is misschien klein, maar het is krachtig. De uitdagingen zijn bekend: jongeren trekken weg, de infrastructuur laat te wensen over en werkloosheid drukt zwaar. Maar u bent vandaag beëdigd om daar verandering in te brengen.”
De minister riep de leden op om oplossingsgericht te denken en het menselijke aspect centraal te stellen: “U zult zichtbaar zijn in de samenleving, mensen zullen op u afstappen. Denk positief, denk menselijk. Als ministerie zijn wij er niet alleen om te zeggen wat u moet doen, maar om u te ondersteunen. Ik geloof in u, en ik hoop dat u ook in elkaar zult geloven.”
Direct na de ceremonie vond de eerste hoorzitting plaats, waarmee het werk voor de nieuwe volksvertegenwoordigers officieel van start is gegaan.
Met de beëdiging van deze 30 leden beschikt Coronie over een versterkt lokaal bestuur dat zich inzet voor de ontwikkeling van het district en het welzijn van haar bewoners.
The post Coronie verwelkomt 30 nieuwe raadsleden appeared first on Overheid van de Republiek Suriname.
- Van Dijk- Silos gaat niet in op de inhoud van de persconfer…..
- Rechtspraak Suriname lanceert online systeem voor strafzake…..
- Vier Surinamers als arts afgestudeerd op Cuba..
- Ludwig Belgrave na zege op De Arend: ‘Deze wedstrijd was be…..
- Bootsman ‘Tyson’ verdronken bij ongeluk nabij B….
- Manorath heeft onwrikbaar vertrouwen in politiekorps..
- Man aangehouden voor verduistering gouden ketting.
- Claudie Sabajo wil recht doen aan elke stem in Suriname..
- Caribische landen willen handel met Afrika fors uitbreiden.
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officieel van…..
- Stephen Tsang nieuwe minister van Openbare Werken en Ruimte…..
- Commissie Monumentenzorg betreurt voortzetting sloop pand N…..
- Minister Tsang: “We gaan niemand straffen”..
- Parlement aangevuld met 8 parlementariërs..
- Zoon van Brunswijk verdacht van verduistering graafmachine..
- Pokie pakt problemen rond Monikarta aan..
- Adhin: spoedvergadering over toelating nieuwe leden was rec…..
- Gezin verliest woning en inboedel bij felle brand.
- Vier Surinaamse studenten behalen artsendiploma in Cuba..
- Kampoe wint nipt van Friends in spannende wedstrijd..
- Stephen Tsang weer terug als minister..