Uit voorlopige gegevens van het Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS) blijkt dat de consumentenprijzen in juli, gemiddeld 2,0 procent hoger lagen dan in juni. Op jaarbasis kwam de inflatie daarmee uit op 10,0 procent. De sterkste prijsstijgingen deden zich voor in de gezondheidszorg en transportdiensten. Ook kinderkleding werd aanzienlijk duurder. Tegelijkertijd daalden de prijzen van groenten en fruit met 7,8 procent ten opzichte van juli vorig jaar.
De inflatie in juli 2025 bedroeg 10 procent ten opzichte van juli 2024, met een maandelijkse stijging van 2 procent. Vooral de prijzen in de gezondheidszorg liepen sterk op, met een stijging van maar liefst 60 procent. Ook kinderschoeisel en kleding werden fors duurder, met verhogingen tussen 13 en 17 procent, terwijl transportdiensten met 12,8 procent toenamen.
Daartegenover stond een daling van de prijzen voor groenten en fruit met 7,8 procent. Opvallend is de grote spreiding: individuele productprijzen varieerden in juli van een daling van 64 procent tot een stijging van 162 procent. Over de langere termijn, tussen augustus 2023 en juli 2025, liepen de prijsbewegingen uiteen van een min van 66 procent tot een plus van 459 procent. De Consumenten Prijs Index (CPI) is een maat voor de gemiddelde verandering in de prijs van een naar kwaliteit en kwantiteit vast pakket aan goederen en diensten, bestemd voor consumptieve doeleinden. Er zitten 316 items in het CPI-pakket van Suriname. De prijsopnames worden verricht in Paramaribo, Wanica, Nickerie, Coronie, Saramacca, Commewijne en Para. In de districten Marowijne, Brokopondo en Sipaliwini worden er geen opnames gedaan.
(Bronen: Statistiek ABS https://statistics-suriname.org/wp-content/uploads/2025/08/CPI-0725.pdf)
The post Consumentenprijzen in juli gemiddeld met 2% gestegen ..
- Familiedrama in Georgetown: vrouw komt om, zoon raakt zwaar…..
- Trinidad kiest kant Guyana in grensconflict met Venezuela..
- Politie start pilotproject met ‘body cams’ bij veiligheidsh…..
- Politicoloog Zeggen: “Open sollicitaties voor topfuncties s…..
- Simons: ‘Wij gaan er alles aan doen om de koers rustig te h…..
- Docu ‘Monikondee’ komt weer thuis..
- DIN niet betrokken bij diaspora-bijeenkomst ambassade.
- President Simons ontbiedt SLM-commissaris na schorsing waar…..
- Districtscommissarissen in spe worden klaargestoomd middels…..
- Roep om versterking Spaans taalonderwijs bekrachtigd door A….
- Veira wordt op 6 oktober gehoord in zaak gewelddadige ontvo…..
- Vier opgepakt in zedenzaak minderjarig meisje..
- Persbriefing bevordering zichtbaarheid van de politie.
- VES roept op tot herkapitalisatie Centrale Bank..
- Basketbalfinale SCVU-Koi Carper naar climax..
- Politie belooft meer zichtbaarheid in vakantieperiode.
- Huawei presenteert digitale onderwijsoplossingen voor Surin….
- SLM-directeur Steven Gonesh per direct geschorst.
- Simons onbiedt pres-com SLM na schorsing Gonesh..
- Simons: ‘Gronduitgiftes van afgelopen jaren zijn onrechtmat…..
- Albert en Xaviera..