Uit voorlopige gegevens van het Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS) blijkt dat de consumentenprijzen in juli, gemiddeld 2,0 procent hoger lagen dan in juni. Op jaarbasis kwam de inflatie daarmee uit op 10,0 procent. De sterkste prijsstijgingen deden zich voor in de gezondheidszorg en transportdiensten. Ook kinderkleding werd aanzienlijk duurder. Tegelijkertijd daalden de prijzen van groenten en fruit met 7,8 procent ten opzichte van juli vorig jaar.
De inflatie in juli 2025 bedroeg 10 procent ten opzichte van juli 2024, met een maandelijkse stijging van 2 procent. Vooral de prijzen in de gezondheidszorg liepen sterk op, met een stijging van maar liefst 60 procent. Ook kinderschoeisel en kleding werden fors duurder, met verhogingen tussen 13 en 17 procent, terwijl transportdiensten met 12,8 procent toenamen.
Daartegenover stond een daling van de prijzen voor groenten en fruit met 7,8 procent. Opvallend is de grote spreiding: individuele productprijzen varieerden in juli van een daling van 64 procent tot een stijging van 162 procent. Over de langere termijn, tussen augustus 2023 en juli 2025, liepen de prijsbewegingen uiteen van een min van 66 procent tot een plus van 459 procent. De Consumenten Prijs Index (CPI) is een maat voor de gemiddelde verandering in de prijs van een naar kwaliteit en kwantiteit vast pakket aan goederen en diensten, bestemd voor consumptieve doeleinden. Er zitten 316 items in het CPI-pakket van Suriname. De prijsopnames worden verricht in Paramaribo, Wanica, Nickerie, Coronie, Saramacca, Commewijne en Para. In de districten Marowijne, Brokopondo en Sipaliwini worden er geen opnames gedaan.
(Bronen: Statistiek ABS https://statistics-suriname.org/wp-content/uploads/2025/08/CPI-0725.pdf)
The post Consumentenprijzen in juli gemiddeld met 2% gestegen ..
- RvC stelt schorsing Gonesh uit tot vervanger officieel beno…..
- De prijs van een lek systeem..
- Verdachte ”Boegroe” aangehouden voor vernieling en diefstal….
- Tsang: ‘Gevaarlijkste wegen krijgen prioriteit’..
- Nieuwe RvC SLM binnen twee weken; Rusland roept op tot rust..
- Echtscheiding na 77 jaar huwelijk.
- Boer vindt fortuin van Escobar.
- Proces rond 500 kilo cocaïne in SLM-toestel voortgezet – St….
- Strafzaak tegen ‘Kappalani’ opnieuw uitgesteld.
- Hardware & Software..
- Gronduitgifte ordenen..
- Sollicitatiebrieven blijven liggen bij ministerie van Onder…..
- Politie Tsjechië al 6 jaar niet in staat illegale racewagen….
- Vermissingszaak twee mannen en drugszaken voor Kantonrechte….
- Wereldwijd zijn er nog maar 10 vaquita’s – Mexico doet te w….
- Hersendode man in China krijgt long van varken getransplant….
- Suriname werkt aan nationale richtlijn voor hiv-zorg..
- Diamanten huwelijksjubileum voor echtpaar Somai-Jagernath .
- Twee verdachten overval bij EBS-station Pokigron te Klaaskr….
- Gepensioneerde KPS-officieren bieden hun diensten aan Korps….
- Drie jongens beroven onder bedreiging van een mes taxichauf….