Uit voorlopige gegevens van het Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS) blijkt dat de consumentenprijzen in juli, gemiddeld 2,0 procent hoger lagen dan in juni. Op jaarbasis kwam de inflatie daarmee uit op 10,0 procent. De sterkste prijsstijgingen deden zich voor in de gezondheidszorg en transportdiensten. Ook kinderkleding werd aanzienlijk duurder. Tegelijkertijd daalden de prijzen van groenten en fruit met 7,8 procent ten opzichte van juli vorig jaar.
De inflatie in juli 2025 bedroeg 10 procent ten opzichte van juli 2024, met een maandelijkse stijging van 2 procent. Vooral de prijzen in de gezondheidszorg liepen sterk op, met een stijging van maar liefst 60 procent. Ook kinderschoeisel en kleding werden fors duurder, met verhogingen tussen 13 en 17 procent, terwijl transportdiensten met 12,8 procent toenamen.
Daartegenover stond een daling van de prijzen voor groenten en fruit met 7,8 procent. Opvallend is de grote spreiding: individuele productprijzen varieerden in juli van een daling van 64 procent tot een stijging van 162 procent. Over de langere termijn, tussen augustus 2023 en juli 2025, liepen de prijsbewegingen uiteen van een min van 66 procent tot een plus van 459 procent. De Consumenten Prijs Index (CPI) is een maat voor de gemiddelde verandering in de prijs van een naar kwaliteit en kwantiteit vast pakket aan goederen en diensten, bestemd voor consumptieve doeleinden. Er zitten 316 items in het CPI-pakket van Suriname. De prijsopnames worden verricht in Paramaribo, Wanica, Nickerie, Coronie, Saramacca, Commewijne en Para. In de districten Marowijne, Brokopondo en Sipaliwini worden er geen opnames gedaan.
(Bronen: Statistiek ABS https://statistics-suriname.org/wp-content/uploads/2025/08/CPI-0725.pdf)
The post Consumentenprijzen in juli gemiddeld met 2% gestegen ..
- Bouva: distributie Indiase voedselpakketten via bestaande s….
- SEOB: Oplopende staatsschuld en zwakke overheidsfinanciën b…..
- KPS komt met bodycams als onderdeel van veiligheidsaanpak..
- Carifesta XV: Spetterend optreden brengt Suriname in schijn…..
- Man vernielt heilig beeld in tempel..
- Distributie Indiase voedselpakketten gaat door; “niet meer …..
- Mahadew: ‘Elke dollar moet ten goede komen van de bevolking…..
- Training serienummerrestauratie van vuurwapens van start.
- Gonesh laat het er niet bij: juridische stappen in voorbere…..
- KPS presenteert nieuwe veiligheidsaanpak..
- Robinhood-trainer geeft toe: ‘Onze situatie is nu vervelend…..
- Samenwerking districtscommissariaat Nickerie en Nationaal L….
- Shaouchkhan Abdul: ”Elk kind verdient een goede start van h….
- Nederland moet gevangene terughalen die al 41 jaar vastzit ….
- Regering zet in op versterking reële economie en belastingi…..
- Bouva hekelt diplomatieke misstappen: Surinaamse ambassade …..
- Verwarde vrouw zorgt voor opschudding in zwembad Paramaribo….
- Ex-minister Dodson aangehouden na schietincident 🚨.
- Bouva uit kritiek op Surinaamse ambassade in Nederland.
- Brazilië in de greep van criminele facties.
- Nederlandse koning mogelijk aanwezig bij 50 jaar Srefidensi..