INGEZONDEN
Ondanks de teleurstelling in de overheid en politiek zijn op 25 mei veel mensen gaan stemmen. De opkomst van 69%, die vijf procent lager is dan in 2020, bevestigt dat een groot deel van de Surinamers de democratie koestert en vertrouwen heeft in de toekomst. Als burgerorganisatie deelt Bondru deze waarden. Net als bij de vorige verkiezingen hebben we ook nu weer opgeroepen om uw stem te laten horen. Dat zullen we blijven doen. Want onze stem als burger doet ertoe.
Een coalitie van de twee grootste partijen, die tegen elkaar opgewassen zijn, zou met 35 zetels meer recht hebben gedaan aan de stem van het volk. De huidige zes regeringspartijen, samen goed voor 34 zetels, hebben echter een andere keuze gemaakt. Laten we hopen dat deze brede coalitie inderdaad een stabiele basis is voor samenwerking. En goede samenwerking “onderweg” zal nodig zijn, want het summiere en haastig ondertekende regeerakkoord biedt vooraf weinig houvast.
Wat het regeerakkoord wel belooft, is “transparantie en integriteit”. Aangezien Bondru campagne heeft gevoerd om op integere mensen te stemmen, zijn wij verheugd dat twee van de drie door ons aanbevolen kandidaten gaan meeregeren. Wij feliciteren Andrew Baasaron en Diana Pokie met hun benoeming tot respectievelijk Minister van Economische Zaken en Minister van Sociale Zaken. Bondru wenst hen, samen met hun collega-Ministers, veel succes bij het uitvoeren van deze belangrijke opdracht. Ook Krishna Mathoera, eveneens door Bondru gepromoot, wensen wij succes met haar werkzaamheden en haar rol als voorbeeld van integriteit in De Nationale Assemblee.
In haar inaugurele rede pleit President Simons voor een “pad van verandering”. Zij benadrukt het belang van samenwerking als één volk en leent daarbij grote woorden van de dichters Dobru, “Wan Pipel”, en Shrinivasi, “Ik wil jullie binden tot een volk zonder dat dit een sprookje blijft”. Ook zegt zij dat “we moeten hebben geleerd” van de pijnlijke tijden en momenten uit het verleden. Mooi dat President Simons belooft een ander rechtvaardig pad te gaan bewandelen. Wij feliciteren haar met het presidentschap en wensen haar veel succes.
Aan ons als burgers van Suriname de opdracht om niet in ‘slaapstand’ te gaan tot de volgende verkiezingen. Bondru roept op om de regering en DNA kritisch te blijven volgen. Om te bewaken dat de fundamenten van de vorige regering, waar grote offers voor zijn gebracht, niet worden afgebroken. Bondru blijft waakzaam en vraagt alle burgers om mee te doen. Het pad van verandering begint immers bij ons.
Stichting Bondru voor Integer en Betrokken Burgerschap
- Regering en STINASU laten Bronsberg bewust achteruit gaan v…..
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..
- Tsang: ‘Ik heb alle dienstvoertuigen terug laten halen’..