INGEZONDEN
Ondanks de teleurstelling in de overheid en politiek zijn op 25 mei veel mensen gaan stemmen. De opkomst van 69%, die vijf procent lager is dan in 2020, bevestigt dat een groot deel van de Surinamers de democratie koestert en vertrouwen heeft in de toekomst. Als burgerorganisatie deelt Bondru deze waarden. Net als bij de vorige verkiezingen hebben we ook nu weer opgeroepen om uw stem te laten horen. Dat zullen we blijven doen. Want onze stem als burger doet ertoe.
Een coalitie van de twee grootste partijen, die tegen elkaar opgewassen zijn, zou met 35 zetels meer recht hebben gedaan aan de stem van het volk. De huidige zes regeringspartijen, samen goed voor 34 zetels, hebben echter een andere keuze gemaakt. Laten we hopen dat deze brede coalitie inderdaad een stabiele basis is voor samenwerking. En goede samenwerking “onderweg” zal nodig zijn, want het summiere en haastig ondertekende regeerakkoord biedt vooraf weinig houvast.
Wat het regeerakkoord wel belooft, is “transparantie en integriteit”. Aangezien Bondru campagne heeft gevoerd om op integere mensen te stemmen, zijn wij verheugd dat twee van de drie door ons aanbevolen kandidaten gaan meeregeren. Wij feliciteren Andrew Baasaron en Diana Pokie met hun benoeming tot respectievelijk Minister van Economische Zaken en Minister van Sociale Zaken. Bondru wenst hen, samen met hun collega-Ministers, veel succes bij het uitvoeren van deze belangrijke opdracht. Ook Krishna Mathoera, eveneens door Bondru gepromoot, wensen wij succes met haar werkzaamheden en haar rol als voorbeeld van integriteit in De Nationale Assemblee.
In haar inaugurele rede pleit President Simons voor een “pad van verandering”. Zij benadrukt het belang van samenwerking als één volk en leent daarbij grote woorden van de dichters Dobru, “Wan Pipel”, en Shrinivasi, “Ik wil jullie binden tot een volk zonder dat dit een sprookje blijft”. Ook zegt zij dat “we moeten hebben geleerd” van de pijnlijke tijden en momenten uit het verleden. Mooi dat President Simons belooft een ander rechtvaardig pad te gaan bewandelen. Wij feliciteren haar met het presidentschap en wensen haar veel succes.
Aan ons als burgers van Suriname de opdracht om niet in ‘slaapstand’ te gaan tot de volgende verkiezingen. Bondru roept op om de regering en DNA kritisch te blijven volgen. Om te bewaken dat de fundamenten van de vorige regering, waar grote offers voor zijn gebracht, niet worden afgebroken. Bondru blijft waakzaam en vraagt alle burgers om mee te doen. Het pad van verandering begint immers bij ons.
Stichting Bondru voor Integer en Betrokken Burgerschap
- Borstvoeding beschermt moeder en kind tegen chronische ziek…..
- Minister Landveld bezoekt SLM in kader van oriëntatie..
- Veertig studenten ronden NATIN Olie en Gasopleiding af..
- Collectie..
- Sozavo vacature – PROJECT ASSISTANT..
- Bij kennismaking met TCT-minister: Gonesh waarschuwt voor v…..
- 6-jarig jongetje verdronken in Saramaccakanaal..
- Onderzoek naar onregelmatigheden teruggave inbeslaggenomen …..
- EBS in crisis: een staatsbedrijf gegijzeld door politieke b….
- Lichaam geborgen van zesjarige die verdronk in Saramaccakan…..
- OM dient vordering gvo in bij rechter-commissaris in zaak-G…..
- In beslag genomen goederen Narcotica Brigade gestolen..
- Brandweer scherpt preventiemaatregelen aan met oog op droge…..
- Bij kennismaking met TCT-minister: Gonesh waarschuwt voor v…..
- Minister Tsang stuurt last-minute aangenomen personeel naar…..
- Nederland stelt inreisverbod in voor Israëlische extremisti…..
- Uitspraak over rechtmatigheid vervolging Hoefdraad uitgeste….
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek in zaak-GOODING ve…..
- Democratie op z’n Surinaams: de ene ambtenaar krijgt brood,…..
- Onderzoek naar aanleiding van onregelmatigheden bij terugga….
- Oud-SLM-piloot: SLM is niet meer te redden..