INGEZONDEN
Ondanks de teleurstelling in de overheid en politiek zijn op 25 mei veel mensen gaan stemmen. De opkomst van 69%, die vijf procent lager is dan in 2020, bevestigt dat een groot deel van de Surinamers de democratie koestert en vertrouwen heeft in de toekomst. Als burgerorganisatie deelt Bondru deze waarden. Net als bij de vorige verkiezingen hebben we ook nu weer opgeroepen om uw stem te laten horen. Dat zullen we blijven doen. Want onze stem als burger doet ertoe.
Een coalitie van de twee grootste partijen, die tegen elkaar opgewassen zijn, zou met 35 zetels meer recht hebben gedaan aan de stem van het volk. De huidige zes regeringspartijen, samen goed voor 34 zetels, hebben echter een andere keuze gemaakt. Laten we hopen dat deze brede coalitie inderdaad een stabiele basis is voor samenwerking. En goede samenwerking “onderweg” zal nodig zijn, want het summiere en haastig ondertekende regeerakkoord biedt vooraf weinig houvast.
Wat het regeerakkoord wel belooft, is “transparantie en integriteit”. Aangezien Bondru campagne heeft gevoerd om op integere mensen te stemmen, zijn wij verheugd dat twee van de drie door ons aanbevolen kandidaten gaan meeregeren. Wij feliciteren Andrew Baasaron en Diana Pokie met hun benoeming tot respectievelijk Minister van Economische Zaken en Minister van Sociale Zaken. Bondru wenst hen, samen met hun collega-Ministers, veel succes bij het uitvoeren van deze belangrijke opdracht. Ook Krishna Mathoera, eveneens door Bondru gepromoot, wensen wij succes met haar werkzaamheden en haar rol als voorbeeld van integriteit in De Nationale Assemblee.
In haar inaugurele rede pleit President Simons voor een “pad van verandering”. Zij benadrukt het belang van samenwerking als één volk en leent daarbij grote woorden van de dichters Dobru, “Wan Pipel”, en Shrinivasi, “Ik wil jullie binden tot een volk zonder dat dit een sprookje blijft”. Ook zegt zij dat “we moeten hebben geleerd” van de pijnlijke tijden en momenten uit het verleden. Mooi dat President Simons belooft een ander rechtvaardig pad te gaan bewandelen. Wij feliciteren haar met het presidentschap en wensen haar veel succes.
Aan ons als burgers van Suriname de opdracht om niet in ‘slaapstand’ te gaan tot de volgende verkiezingen. Bondru roept op om de regering en DNA kritisch te blijven volgen. Om te bewaken dat de fundamenten van de vorige regering, waar grote offers voor zijn gebracht, niet worden afgebroken. Bondru blijft waakzaam en vraagt alle burgers om mee te doen. Het pad van verandering begint immers bij ons.
Stichting Bondru voor Integer en Betrokken Burgerschap
- Ambassadeur Oostelbos: ‘Politiek meer betrekken bij activit…..
- Negen kandidaten maken zich op voor kroon Miss Suriname 202…..
- Update: zaak Sunparklaan; nog twee verdachten aangehouden.
- Petronas bereidt booroperatie voor op Caiman-1 in Blok 52..
- Opsporing drugsverdachte Earfan ‘Olleh’ Kartodimedjo..
- Werknemers Newmont voelen zich in de steek gelaten door ove…..
- Tsunamiwaarschuwingen opgeheven rond de Grote Oceaan.
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport belooft: ‘niet al…..
- Stoelendans voor het ambassadeurschap weer begonnen..
- Illegale landingsbaan in Goliath-gebied onklaar gemaakt.
- Boldewijn: ‘Brunswijk moet graafmachine van de staat terugg…..
- Ave regeerders, zij die sterven gaan groeten u.
- Tribute aan Whitney Houston en Tina Turner in Theater Thali…..
- Tiener steelt fiets van buurman en verkoopt die door..
- Caricom: CARPHA-strategie versterkt regionale gezondheidszo….
- President Geerlings-Simons overlegt met EBS-directie over e…..
- Vluchtgevaarlijke drugsverdachte ‘Olleh’ gezocht door just…..
- Luchtvaart maakt duikvlucht..
- ABPLAZ-voorzitter verwacht uitvoering loonafspraken door ni…..
- Gewapende en gemaskerde mannen overvallen gezin in woning P…..
- Gewapende overval op woning Copernicusstraat: grote buit en….